Mury obronne w Niemczy, mokunka

Mury obronne w Niemczy

(5 głosów: 2)

Mając na myśli mury obronne w Niemczy, myślimy o kamiennym pierścieniu otaczającym fragment miasta, które w średniowieczu było już znanym grodem. Warto jednak wiedzieć, iż pierwotny system obronny grodu niemczańskiego, zwanego Śląska Troją to były palisady z twardych, zaostrzonych belek, ułożonych w dość regularne warstwy przysypane ziemią.Palisadę pobudowano w roku 1296, a wcześniej Niemcza otrzymała prawa miejskie. Zostały one częściowo zniszczone w czasie wojen husyckich. W kolejnych stuleciach powstały mury kamienne, rozbudowywano też bramy miejskie, ostatnia przebudowa to lata 30. ubiegłego wieku.

Obecnie zachowało się sporo z dawnych kamiennych murów. Porasta je fragmentarycznie dzika winorośl, co wygląda malowniczo. Z dawnego wieńca murów obronnych zachowało się około 30 %. Fragmenty są kolejno poddawane rewitalizacji. I dobrze, wszak to kilkuwiekowy zabytek.Mury obronne
ul. Podmiejska, Niemcza
 

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'5N, 16°50'3E
24 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację