Mając na myśli mury obronne w Niemczy, myślimy o kamiennym pierścieniu otaczającym fragment miasta, które w średniowieczu było już znanym grodem. Warto jednak wiedzieć, iż pierwotny system obronny grodu niemczańskiego, zwanego Śląska Troją to były palisady z twardych, zaostrzonych belek, ułożonych w dość regularne warstwy przysypane ziemią.Palisadę pobudowano w roku 1296, a wcześniej Niemcza otrzymała prawa miejskie. Zostały one częściowo zniszczone w czasie wojen husyckich. W kolejnych stuleciach powstały mury kamienne, rozbudowywano też bramy miejskie, ostatnia przebudowa to lata 30. ubiegłego wieku.

Obecnie zachowało się sporo z dawnych kamiennych murów. Porasta je fragmentarycznie dzika winorośl, co wygląda malowniczo. Z dawnego wieńca murów obronnych zachowało się około 30 %. Fragmenty są kolejno poddawane rewitalizacji. I dobrze, wszak to kilkuwiekowy zabytek.

Mury obronne
ul. Podmiejska, Niemcza
 Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Art Hotel ****
Pałac Kamieniec

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021