Budowę murów miejskich w Koszalinie rozpoczęto w 1921 roku i trwała ona przez 20 lat. Długość murów wynosiła wtedy 1560 m, a wysokość 7 m. W murach umiejscowiono 46 baszt i 3 bramy wjazdowe do miasta: Młyńską, Wysoką i Nową.
Mury okopano fosą. W 1718 roku miasto w dużej części spłonęło, a do jego odbudowy wykorzystano materiał z rozbiórki murów. Do dziś zachowały się fragmenty murów, w tym najdłuższy z nich liczący 60 m długości między ulicą Mickiewicza i Młyńską oraz najwyższy 6m przy ul. Marii Ludwiki. Obecne mury są zrekonstruowane.
Mury miejskie
ul. Mickiewicza, ul. Młyńska, ul. Marii Ludwiki, Koszalin
Koszalin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.