Mury obronne w Bieczu niedaleko Jasła to zachowany i odnowiony ciąg murów miejskich sięgający początkami XIV wieku. Początkowo mury obronne miały długość około 1200 metrów i zawierały aż 17 baszt! Nawet dzwonnica pełniła funkcje baszty.W ciągu dziejów system obronny miasta Biecz zmieniał się, a do dzisiaj zachowały się tylko fragmenty, w okolicy kościoła parafialnego oraz resztki murów z częścią przyziemną kwadratowej baszty koło szpitala Św. Ducha.

Biecz
Biecz

Warto dodać, że w 1964 roku archeolodzy odkopali fundamenty barbakanu, który pełnił niebagatelną rolę w obronie miasta i ciągu murów oraz baszt. Ciekawostką jest to, że barbakan w Bieczu jest jednym z trzech znanych w Polsce.

Mury miejskie
ul. Grodzka, ul. Podwale, Biecz

Biecz - Muzeum Baszta
Biecz - Muzeum Baszta


Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Fajne miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021