52°24'36" N, 16°55'56" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Poznań to stary historyczny ośrodek, w którym rozpoczęła się polska państwowość. Prawa miejskie Poznań otrzymał w połowie XIII wieku i właśnie wtedy rozpoczęła się budowa murów miejskich, które miały strzec miasta przed atakami z zewnątrz.Do końca XIII wieku stał już pełen obwód muru o długości ponad 1700 m i wysokości około 7 m. Baszty muru wewnętrznego miały 11 m wysokości. W XV wieku powstał drugi, zewnętrzny mur wyposażony w półkoliste baszty zwane armatnimi. Były one przystosowane do broni palnej.

Poznan Mury miasta

Mury dzisiaj

Do dziś można podziwiać zachowane i zrekonstruowane elementy dawnych, średniowiecznych murów w Poznaniu. Mury obronne ciągną się od Starego Rynku, ulicą 23 Lutego przy Skwerze 
Romana Wilhelmiego aż po ul. Solną i ul. Garbary.

W 2008 roku pomiędzy basztą armatnią a pozostałościami Bramy Wronieckiej otwarto ścieżkę turystyczną, która powstała po kilkuletnich badaniach archeologicznych.

Poznan Mury miasta
Poznan Mury miasta
Mury miejskie w Poznaniu

Mury obronne w Poznaniu
ul. 23 Lutego, ul. Garbary, ul. Solna, PoznańPoznan Mury miasta Poznan Mury miasta Poznan Mury miasta
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020