Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Mury miejskie w Poznaniu

Mury miejskie w Poznaniu

(4.3 głosów: 19)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Poznań to stary historyczny ośrodek, w którym rozpoczęła się polska państwowość. Prawa miejskie Poznań otrzymał w połowie XIII wieku i właśnie wtedy rozpoczęła się budowa murów miejskich, które miały strzec miasta przed atakami z zewnątrz.Do końca XIII wieku stał już pełen obwód muru o długości ponad 1700 m i wysokości około 7 m. Baszty muru wewnętrznego miały 11 m wysokości. W XV wieku powstał drugi, zewnętrzny mur wyposażony w półkoliste baszty zwane armatnimi. Były one przystosowane do broni palnej.

Poznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Mury dzisiaj

Do dziś można podziwiać zachowane i zrekonstruowane elementy dawnych, średniowiecznych murów w Poznaniu. Mury obronne ciągną się od Starego Rynku, ulicą 23 Lutego przy Skwerze 
Romana Wilhelmiego aż po ul. Solną i ul. Garbary.W 2008 roku pomiędzy basztą armatnią a pozostałościami Bramy Wronieckiej otwarto ścieżkę turystyczną, która powstała po kilkuletnich badaniach archeologicznych.

Poznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Mury miejskie w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Mury obronne w Poznaniu
ul. 23 Lutego, ul. Garbary, ul. Solna, PoznańPoznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Poznan Mury miasta , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°24'36N, 16°55'56E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację