Mural Wycinanki
Zagroda Włościańska, ul. 7 kamienic, Częstochowa

50°48'38" N, 19°6'1" E

Mural Wycinanki w Częstochowie został wykonany w 2015 roku i jest pokłosiem VI Konkursu Sztuki Ludowej organizowanego przez Muzeum Częstochowskie cyklicznie co 3 lata. Konkurs wpisany jest w czas Krajowej Wystawy Rolniczej. Tego roku po raz drugi konkurs ten poruszył temat wycinanki, jednak tym razem również tej inspirowanej tradycją, stąd tytuł: "Z tradycji wzięte, na nowo wycięte...".Mural został odsłonięty 5 września 2015 roku podczas finału wspomnianego konkursu. Zwycięskim projektem okazał się mural autorstwa Marka Laskowskiego, który już w latach 2012-14 roku był jednym z twórców Wieży Babel autorstwa Tomasza Sętowskiego.Wykonawcą malowidła jest również autor projektu, a koncepcja została idealnie wpasowana w budynek zarówno kolorystycznie jak i aranżacyjnie. Brązowy kolor współgra z dachem, na którym od tej strony widoczne są drewniane pozostałości oraz z drewnianymi okiennicami. Całość została ujęta w ramę, w której narożnikach autor umieścił geometryczne linie ukształtowane w wycinankę, podobny manewr zastosował wokół okien. Ideą, jaka kierowała realizacją tego pomysłu była trwała wizytówka dla konkursów ludowych, które stały się już tradycją Muzeum Częstochowskiego od lat 70. XX wieku.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z gory dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1116756 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020