Mural Wycinanki w Częstochowie, Magdalena

Mural Wycinanki w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mural Wycinanki w Częstochowie został wykonany w 2015 roku i jest pokłosiem VI Konkursu Sztuki Ludowej organizowanego przez Muzeum Częstochowskie cyklicznie co 3 lata. Konkurs wpisany jest w czas Krajowej Wystawy Rolniczej. Tego roku po raz drugi konkurs ten poruszył temat wycinanki, jednak tym razem również tej inspirowanej tradycją, stąd tytuł: "Z tradycji wzięte, na nowo wycięte...". Mural został odsłonięty 5 września 2015 roku podczas finału wspomnianego konkursu. Zwycięskim projektem okazał się mural autorstwa Marka Laskowskiego, który już w latach 2012-14 roku był jednym z twórców Wieży Babel autorstwa Tomasza Sętowskiego.

Wykonawcą malowidła jest również autor projektu, a koncepcja została idealnie wpasowana w budynek zarówno kolorystycznie jak i aranżacyjnie. Brązowy kolor współgra z dachem, na którym od tej strony widoczne są drewniane pozostałości oraz z drewnianymi okiennicami. Całość została ujęta w ramę, w której narożnikach autor umieścił geometryczne linie ukształtowane w wycinankę, podobny manewr zastosował wokół okien. Ideą, jaka kierowała realizacją tego pomysłu była trwała wizytówka dla konkursów ludowych, które stały się już tradycją Muzeum Częstochowskiego od lat 70. XX wieku.Adres

Mural Wycinanki
Zagroda Włościańska, ul. 7 kamienic, Częstochowa

GPS: 50°48'38N, 19°6'1E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022