Mural Wieża Babel w Częstochowie, Magdalena

Mural Wieża Babel w Częstochowie

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mural Wieża Babel w Częstochowie został zaprojektowany przez znanego w Polsce i na świecie artystę, przedstawiciela tzw. realizmu magicznego (nurt popularny w Częstochowie) – Tomasza Sętowskiego. Prace malarskie natomiast były wykonywane przy pomocy Mikołaja Sętowskiego, Tadeusza Kiedrzynka oraz Marka Laskowskiego (zwycięzcy w konkursie na Mural o tematyce wycinankowej na Zagrodzie Włościańskiej).

Jak sam artysta tłumaczył jest to dzieło monumentalne, które wymaga tytanicznej pracy niemożliwej do wykonania przez jedną osobę, a sam nie posługuję się techniką spray-u, jedyne naścienne prace, jakie wykonywał obejmowały technikę tradycyjnego fresku.Mural powstał na ścianie ośmiopiętrowego budynku, w którym mieści się siedziba OPK Gaude Mater oraz funkcjonująca od dawien dawna kawiarnia Skrzynka. Jego odsłonięcie miało miejsce 10 października 2014 roku. Malowidło to wiele elementów architektonicznych piętrzących się coraz to wyżej, możemy na nim dostrzec również autoportret artysty. Został on bardzo dobrze wkomponowany w bryły budynków, a kolory dobrane tak, że daleko im od nachalności.

Mural jest częścią koncepcji, wg której miasto ma stać się publiczną galerią sztuki, a wykonanie go zostało wpisane w ramy projektu: Aleje, tu się dzieje. W 2017 roku mural został odświeżony przez artystów, którzy go wykonywali.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Mural Wieża Babel
róg al. NMP i ul. Dąbrowskiego, Częstochowa

GPS: 50°48'45N, 19°6'44E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022