Mural Świtezianka w Częstochowie, Magdalena

Mural Świtezianka w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Mural Świtezianka w Częstochowie to malowidło, którego autorem jest częstochowski artysta Michał Błach, a wizerunku użyczyła mu modelka Ewa Kępys. Kompozycja została zainspirowana zdjęciem, które wykonała Joanna Kustra. Fotografia przedstawiała wielkooką dziewczynę z puklami blond włosów, ubraną w strój stylizowany na ludowo: biały fartuszek i bufki rękawów, zielony gorset, a w dekolcie róże. To, co najbardziej zaintrygowało artystę, to spojrzenie modelki - dość niepokojące, a przecież bohaterka ballady do najłagodniejszych nie należała. Temat nie jest przypadkowy, ponieważ mural powstał na bloku na Osiedlu Trzech Wieszczy.Pomysłodawcą tego ciekawego muralu była Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz sam artysta, który chciał na budynkach zamieścić motywy z utworów wszystkich trzech wieszczów. Mural został odsłonięty 8 sierpnia 2014 roku.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę

Adres

Mural Świtezianka
ul. Goszczyńskiego 4, Częstochowa

GPS: 50°48'0N, 19°6'35E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Inne budowle
Normalna
murale
50°48'0N, 19°6'35E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021