Mural na piekarni w Częstochowie, Magdalena

Mural na piekarni w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Autorem muralu na piekarni w Częstochowie jest znany z murali częstochowskich artysta Marek Laskowski (autor zwycięskiego projektu na mural wycinanki, współwykonawca dwóch murali wg projektu Tomasza Sętowskiego). Właściciele piekarni Jędryka postanowili dać nowe życie pustej ścianie budynku, która jest doskonale widoczna z ulicy Św. Rocha. Poprosili Marka, by ten przygotował im projekt. Pomysłów było kilka, wybrany został ten, który dziś oglądamy.Przedstawia on bochenek chleba w trakcie krojenia wielkim nożem, a nóż ów, to nic innego jak przyłączony do ściany podajnik, którym transportowana jest mąka z ciężarówek do magazynu. W ten sposób niepozorny i nijaki budynek produkcyjny przyciąga uwagę, stając się jednym z takich, którego się szuka na mapie Częstochowy, a może i przy okazji ktoś zaopatrzy się w pieczywo - robi więc przy okazji za świetną reklamę.

Adres

Mural na piekarni
ul. Św. Rocha 54, Częstochowa

GPS: 50°49'7N, 19°5'20E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Inne budowle
Mniej istotna
murale
50°49'7N, 19°5'20E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację