Muzeum na Kifie w Trzęsaczu

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu

(4.5 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Trzęsacz to popularne miasteczko na zachodnim wybrzeżu, usytuowane na 15 południku, który wyznacza czas środkowo-europejski. Znane jest głównie z ruin kościoła na klifie, ale mieści się tu również ciekawe Multimedialne Muzeum na Klifie - dawne Muzeum Historii Trzęsacza na 15 południku.Muzeum Władysława Jagiełły

Muzeum powstało na urokliwym Wybrzeżu Rewalskim i stało się jedną z ciekawszych atrakcji na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Pomysłodawcą i założycielem Muzeum był imiennik polskiego króla, miłośnik Trzęsacza - Władysław Jagiełło. Dziś Muzeum nosi jego imię.

, Danusia
, Danusia

Muzeum po renowacji

Multimedialne Muzeum na Klifie to dziś najnowocześniejsze muzeum na polskim wybrzeżu. W ostatnim czasie powstała tu nowa ekspozycja - w nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych przedstawiona jest historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych.Przy Muzeum działa Restauracja - Bistro u Neptuna.

Multimedialne Muzeum na Klifie
ul. Klifowa 3B, Trzęsacz, Rewal
tel. 91/ 386-29-26, 604-141-783
www.muzeumtrzesacz.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–16:00
  • środa: 11:00–16:00
  • czwartek: 11:00–16:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Trzęsacz noclegi

Trzęsacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Trzęsacz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°4'37N, 14°59'33E
12 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację