Film Zamek w Malborku, największy ceglany zamek - minutki Polskie Szlaki

Zamek w Malborku to najwspanialsza pamiątka po Zakonie Krzyżackim, jaka została na naszych ziemiach. Jest to największy ceglany zamek w Europie, a nawet na całym świecie, wybudowany w stylu gotyckim, z błota, a dokładniej z cegły.

Marienburg czyli zamek Marii, bo taka była nazwa niemiecka Malborka, w XIV wieku stał się główną siedzibą Krzyżaków i zaczątkiem państwa zakonnego. Dziś zamek można zwiedzić, również z przewodnikiem, ale poświęć na to przynajmniej 3 godziny :)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022
Pobierz naszą aplikację