, Krzysztof Dorota

Mrozów

(4.1 głosów: 18)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Mrozowie

Mrozów to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca pomiędzy Wrocławiem a Środą Śląską. Najstarszą część wioski stanowi jest centrum z kościołem i dawnym dworem, poza tym zabudowa jest tutaj znacznie młodsza, niska i w typie willowej.Ta świątynia to kościół Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, który powstał w XIV wieku, a w kolejnych stuleciach został przebudowany.

Pałac w Mrozowie

Najpiękniejszy zabytek w Mrozowie to neogotycki pałac, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się w XVIII wieku. W 1860 roku pałac został przebudowany i zyskał cechy wiejskiej rezydencji z elementami obronnymi.W chwili obecnej w bardzo efektownym pałacu swoją siedzibę ma Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Kiedy w obiekcie w 1976 roku mieścił się Dom Pomocy Społecznej "Caritas" dokonano w nim remontu. Wymienione zostały stropy, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. W latach 1980-81 przeprowadzono remont dachu i elewacji. 

 

Mrozów noclegi

Mrozów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Mrozowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°11'18N, 16°47'7E
09 maj 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację