, Krzysztof Dorota

Mrozów

(4.1 głosów: 18)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mrozów to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca pomiędzy Wrocławiem a Środą Śląską. Najstarszą część wioski stanowi jest centrum z kościołem i dawnym dworem, poza tym zabudowa jest tutaj znacznie młodsza, niska i w typie willowej.

Ta świątynia to kościół Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, który powstał w XIV wieku, a w kolejnych stuleciach został przebudowany.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Pałac w Mrozowie

Najpiękniejszy zabytek w Mrozowie to neogotycki pałac, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się w XVIII wieku. W 1860 roku pałac został przebudowany i zyskał cechy wiejskiej rezydencji z elementami obronnymi.

W chwili obecnej w bardzo efektownym pałacu swoją siedzibę ma Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Kiedy w obiekcie w 1976 roku mieścił się Dom Pomocy Społecznej "Caritas" dokonano w nim remontu. Wymienione zostały stropy, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. W latach 1980-81 przeprowadzono remont dachu i elewacji.

  

Atrakcje Mrozowa

Noclegi w Mrozowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mrozów - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022