51°11'18" N, 16°47'7" E
Dolnośląskie
2016-05-09
2020-02-03 02:01

Opis Mrozowa

Mrozów to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca pomiędzy Wrocławiem a Środą Śląską. Najstarszą część wioski stanowi jest centrum z kościołem i dawnym dworem, poza tym zabudowa jest tutaj znacznie młodsza, niska i w typie willowej.Ta świątynia to kościół Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, który powstał w XIV wieku, a w kolejnych stuleciach został przebudowany.

Pałac w Mrozowie

Najpiękniejszy zabytek w Mrozowie to neogotycki pałac, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się w XVIII wieku. W 1860 roku pałac został przebudowany i zyskał cechy wiejskiej rezydencji z elementami obronnymi.

W chwili obecnej w bardzo efektownym pałacu swoją siedzibę ma Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.Kiedy w obiekcie w 1976 roku mieścił się Dom Pomocy Społecznej "Caritas" dokonano w nim remontu. Wymienione zostały stropy, instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. W latach 1980-81 przeprowadzono remont dachu i elewacji.

  

Mrozów noclegi

Mrozów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Mrozowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021