Most w Ełku wiedzie do ruin dawnego zamku krzyżackiego znajdującego się na wyspie, na Jeziorze Ełckim. Początkowo był to most zwodzony, dziś stanowi ciekawą atrakcję miasta.W XIX wieku usypano tu groblę, a w 1910 roku wzniesiono most murowany. Jest to jedyny most na Jeziorze Ełckim łączący miasto z zamkiem.

Promenada Ełk

Most w Ełku robi niemałe wrażenie zwłaszcza w nocy, ponieważ jest pięknie podświetlony. Zainstalowano tu również błądzące płomyki imitujące oświetlenie gazowe. Nieopodal mostu znajduje się wodowskaz.

Most zamkowy
ul. Zamkowa, Ełk

Most w Ełku
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020