Warszawa
Inne budowle
mosty
Mniej istotna
Mazowieckie
2017-03-03
2020-01-28 13:46
52°12'52" N, 21°5'35" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Most Siekierkowski w Warszawie to przeprawa przez Wisłę w stolicy o typie mostu podwieszanego. Most łączy Mokotów/Ursynów z Pragą Południe/Wawrem.Most Siekierkowski zbudowany został w 2002 roku, mierzy 500 metrów długości. Całość konstrukcji jest podwieszana na dwóch 90-metrowych pylonach w kształcie litery H, do których przymocowanych jest 56 lin nośnych w kolorze jaskrawopomarańczowym.Nocą most jest podświetlany. Z północnej części mostu można obejrzeć ciekawą panoramę współczesnej Warszawy z jej wieżowcami.

Most Siekierkowski
dojazd Al. Józefa Becka, Warszawa

Pierwotny autor treści: PiotrAvatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020