Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gdańsk
Inne budowle
kładki
Normalna
Pomorskie
2017-10-16
2020-01-28 13:46
54°21'14" N, 18°39'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Most na Ołowiankę czyli zwodzona kładka w Gdańsku została otwarta dla ruchu turystycznego tuiż przed sezonem letnim 2017, w czerwcu. Jest to przejście, które łączy wyspę Ołowiankę zwaną też Wyspą Spichrzów ze Starym Miastem w Gdańsku.Kładka, choć ma za zadanie ułatwić ruch turystyczny, usprawnić przemieszczanie się, to sama w sobie jest też sporą atrakcją turystyczną. Rozpościera się nad Motławą. Jej całkowita długość to nieco ponad 70 metrów. Kładka otwierana jest średnio co pół godziny aby umożliwić żeglugę turystycznym statkom, które na nadbrzeżu, niedaleko słynnego żurawia oczekują na pasażerów.Kładka na Ołowiankę znacznie ułatwia dotarcie do wielu historycznych atrakcji Gdańska w szybszym czasie. Rozładowuje także tłok na pobliskim moście, bo co jak co ale turystów w sercu Gdańska nie brakuje!

Kładka na Ołowiankę
ul. Wartka, Gdańsk

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020