Most na Ołowiankę w Gdańsku, mokunka

Most na Ołowiankę w Gdańsku

(4.1 głosów: 15)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Most na Ołowiankę czyli zwodzona kładka w Gdańsku została otwarta dla ruchu turystycznego tuiż przed sezonem letnim 2017, w czerwcu. Jest to przejście, które łączy wyspę Ołowiankę zwaną też Wyspą Spichrzów ze Starym Miastem w Gdańsku.Kładka, choć ma za zadanie ułatwić ruch turystyczny, usprawnić przemieszczanie się, to sama w sobie jest też sporą atrakcją turystyczną. Rozpościera się nad Motławą. Jej całkowita długość to nieco ponad 70 metrów. Kładka otwierana jest średnio co pół godziny aby umożliwić żeglugę turystycznym statkom, które na nadbrzeżu, niedaleko słynnego żurawia oczekują na pasażerów.

Kładka na Ołowiankę znacznie ułatwia dotarcie do wielu historycznych atrakcji Gdańska w szybszym czasie. Rozładowuje także tłok na pobliskim moście, bo co jak co ale turystów w sercu Gdańska nie brakuje!Kładka na Ołowiankę
ul. Wartka, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Inne budowle
Normalna
kładki
54°21'14N, 18°39'37E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację