Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Mogiła Powstańców Styczniowych w Kuźnicy Masłońskiej , Roman Świątkowski

Mogiła Powstańców Styczniowych w Kuźnicy Masłońskiej

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Symboliczna mogiła Powstańców Styczniowych poległych w bitwie pod Kuźnicą Masłońską znajduje się niedaleko Zawiercia na Jurze, przy drodze w kierunku na Łazy, na skraju lasu. Biegnie tędy czerwony Szlak Orlich Gniazd. Grób oznaczono jako Miejsce Pamięci Narodowej. Bitwa miała miejsce w rejonie Kuźnicy Masłońskiej 22 marca 1863 roku. Była to potyczka z oddziałami rosyjskimi i Kozakami.Przy mogile znajduje się wyryta w drewnie kolorowa tablica z postaciami powstańców oraz opisem tamtych wydarzeń. W 2013 roku nadleśnictwo Siewierz i PTTK Zawiercie wybudowało po prawej stronie mogiły powstańców symboliczny Kurhan Powstańców w 150. rocznicę zrywu niepodległościowego.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Mogiła Powstańców
ul. Grunwaldzka, Kuźnica MasłońskaZawiercie noclegi

Zawiercie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zawiercie
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki
50°27'34N, 19°25'32E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację