Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Mofeta w Tyliczu, mirosław

Mofeta w Tyliczu

(4.9 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Tyliczu znajduje się bardzo fajna atrakcja a mianowicie mofeta, nazywana oddechem diabła. Już dawniej Łemkowie mawiali, że pod Tyliczem czuć oddech piekła.Mofeta to miejsce, gdzie z wnętrza ziemi wydobywa się dwutlenek węgla z domieszką innych gazów, w mofecie dwutlenek węgla stanowi 95 % składu gazu i wydobywa się jako dychawki i bulgotki, z bąbelkami.

Mofeta w Tyliczu ma formę kilkunastu kręgów kamiennych o wielkości około 1 m. Co ciekawe, woda z różnych kręgów ma innych smak. Mofeta z Tyliczu znajduje się w osadzie turystycznej "Domki w Lesie". Od 2011 roku jest udostępniona dla zwiedzających.Warto też dodać, że w pobliskiej Muszynie znajduje się największa mofeta w Polsce!

Mofeta
al. Wolności 1, Tylicz
tel. 18/ 473-13-73
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-16.00Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tylicz
Inne budowle
Normalna
mofety
49°23'21N, 21°0'24E
09 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację