Mofeta w Tyliczu, mirosław

Mofeta w Tyliczu

(4.9 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Tyliczu znajduje się bardzo fajna atrakcja a mianowicie mofeta, nazywana oddechem diabła. Już dawniej Łemkowie mawiali, że pod Tyliczem czuć oddech piekła.Mofeta to miejsce, gdzie z wnętrza ziemi wydobywa się dwutlenek węgla z domieszką innych gazów, w mofecie dwutlenek węgla stanowi 95 % składu gazu i wydobywa się jako dychawki i bulgotki, z bąbelkami.

Mofeta w Tyliczu ma formę kilkunastu kręgów kamiennych o wielkości około 1 m. Co ciekawe, woda z różnych kręgów ma innych smak. Mofeta z Tyliczu znajduje się w osadzie turystycznej "Domki w Lesie". Od 2011 roku jest udostępniona dla zwiedzających.Warto też dodać, że w pobliskiej Muszynie znajduje się największa mofeta w Polsce!

Mofeta
al. Wolności 1, Tylicz
tel. 18/ 473-13-73
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-16.00Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tylicz
Inne budowle
Normalna
mofety
49°23'21N, 21°0'24E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021