Mofeta w Tyliczu, mirosław

Mofeta w Tyliczu

(4.9 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Tyliczu znajduje się bardzo fajna atrakcja a mianowicie mofeta, nazywana oddechem diabła. Już dawniej Łemkowie mawiali, że pod Tyliczem czuć oddech piekła.

Mofeta to miejsce, gdzie z wnętrza ziemi wydobywa się dwutlenek węgla z domieszką innych gazów, w mofecie dwutlenek węgla stanowi 95 % składu gazu i wydobywa się jako dychawki i bulgotki, z bąbelkami.Mofeta w Tyliczu ma formę kilkunastu kręgów kamiennych o wielkości około 1 m. Co ciekawe, woda z różnych kręgów ma innych smak. Mofeta z Tyliczu znajduje się w osadzie turystycznej "Domki w Lesie". Od 2011 roku jest udostępniona dla zwiedzających.

Warto też dodać, że w pobliskiej Muszynie znajduje się największa mofeta w Polsce!

Mofeta
al. Wolności 1, Tylicz
tel. 18/ 473-13-73
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-16.00

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte

Tylicz noclegi

Tylicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022