Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°7'54" N, 19°51'45" E
Małopolskie
2016-10-22
2020-02-03 02:00

Opis Modlnicy

Modlnica to maleńka, ale bardzo ciekawa wioska w województwie małopolskim, granicząca z Krakowem, leżąca przy trasie nr 94 do Olkusza, na obszarze dolinek podkrakowskich.Historia Modlnicy

Dzieje Modlnicy sięgają daleko w przeszłość, pierwsze pisane wzmianki o wiosce pochodzą z XIII wieku, ale badania archeologiczne wykazują ślady osadnictwa nawet z VI wieku p.n.e.

Dwór w Modlnicy
Dwór w Modlnicy

Zabytki w Modlnicy

- Kościół Św. Wojciecha i MB Bolesnej, ul. Św. Wojciecha 83 Modlnica - unikatowy drewniany kościółek z 1553 roku, przy którym stoi również drewniana dzwonnica z XVIII wieku. Zabytek leży na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

- Dwór w Modlnicy - naprzeciw kościoła, za murem skrywa się efektowny dwór Konopków z 1784 roku, przebudowany na początku XIX wieku. Obecnie jest to ośrodek konferencyjny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Modlnica dwór
Modlnica
Kościół w Modlnicy


- Dwór w Tomaszowicach - nieopodal Modlnicy znajdują się Tomaszowice, a w nich bratni dwór Konopków z XIX wieku. Obecnie w klasycystycznej budowli z ładnym kolumnowym portykiem kryje się Krakowskie Centrum Konferencyjne, hotel i restauracja.

Modlnica kościół Dwór w Tomaszowicach

Modlnica noclegi

Modlnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Modlnicy. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Modlnica na blogu

Zdjęcie Modlnica
Modlnica
Na weekendowy spacer polecamy piękną Modlnicę leżącą nieco na wschód od Krakowa, w południowych krańcach Jury. Odwiedzić tu można cenny XVI-wieczny drewniany kościółek Św. Wojciecha oraz pobliski dwór Konopków, który urzeka swą urodą. …
Wokół turystyki · 2013-06-28 12:20:15

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020