Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze, Danusia

Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze

(4.3 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rzeźba młodzieńca z konikiem to kolejne kultowe miejsce na Wzgórzu Winnym w Zielonej Górze. Stoi ona przed schodami wiodącymi na szczyt wzgórza od ul. Wrocławskiej.

Rzeźbę wykonał Józef Thorak, austriacki rzeźbarz uważany za oficjalnego rzeźbiarza III Rzeszy. Była przeznaczona na wystawę zorganizowaną podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Niegdyś stała w Krośnie Odrzańskim.Do Zielonej Góry przewieziono ją w latach 50-tych XX wieku i ustawiono przy ul. Strzeleckiej. 10 lat później przeniesiono ją na Winne Wzgórze, gdzie stoi do dziś. Zdjęcie z konikiem jest obowiązkowym punktem wycieczki po Zielonej Górze. Za rzeźbą widać słynną Palmiarnię.

Rzeźba młodzieńca z konikiem
Winne Wzgórze, ul. Wrocławska, Zielona GóraMłodzieniec z konikiem w Zielonej Górze na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Zielonej Góry wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Zielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zielona Góra
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
51°56'15N, 15°30'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021