Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze, Danusia

Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze

(4.3 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rzeźba młodzieńca z konikiem to kolejne kultowe miejsce na Wzgórzu Winnym w Zielonej Górze. Stoi ona przed schodami wiodącymi na szczyt wzgórza od ul. Wrocławskiej.

Rzeźbę wykonał Józef Thorak, austriacki rzeźbarz uważany za oficjalnego rzeźbiarza III Rzeszy. Była przeznaczona na wystawę zorganizowaną podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Niegdyś stała w Krośnie Odrzańskim.Do Zielonej Góry przewieziono ją w latach 50-tych XX wieku i ustawiono przy ul. Strzeleckiej. 10 lat później przeniesiono ją na Winne Wzgórze, gdzie stoi do dziś. Zdjęcie z konikiem jest obowiązkowym punktem wycieczki po Zielonej Górze. Za rzeźbą widać słynną Palmiarnię.

Rzeźba młodzieńca z konikiem
Winne Wzgórze, ul. Wrocławska, Zielona GóraZielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022