Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze

Młodzieniec z konikiem w Zielonej Górze

Rzeźba młodzieńca z konikiem to kolejne kultowe miejsce na Wzgórzu Winnym w Zielonej Górze. Stoi ona przed schodami wiodącymi na szczyt wzgórza od ul. Wrocławskiej.Rzeźbę wykonał Józef Thorak, austriacki rzeźbarz uważany za oficjalnego rzeźbiarza III Rzeszy. Była przeznaczona na wystawę zorganizowaną podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Niegdyś stała w Krośnie Odrzańskim.

Do Zielonej Góry przewieziono ją w latach 50-tych XX wieku i ustawiono przy ul. Strzeleckiej. 10 lat później przeniesiono ją na Winne Wzgórze, gdzie stoi do dziś. Zdjęcie z konikiem jest obowiązkowym punktem wycieczki po Zielonej Górze. Za rzeźbą widać słynną Palmiarnię.

Rzeźba młodzieńca z konikiem
Winne Wzgórze, ul. Wrocławska, Zielona GóraZielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021