Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego, zaliczane do aglomeracji warszawskiej.Historia miasta sięga ponad 600 lat do tyłu. W 1421 roku miejscowość otrzymała prawa miejskie. W czasach przedwojennych aż do II wojny światowej w mieście zamieszkiwała bardzo liczna społeczność żydowska. W czasie okupacji niemieckiej Żydzi zostali wymordowani w obozie koncentracyjnym w Treblince.

Nazwa miasta pochodzi od rzeki Mieni, której nazwa związana jest ze słowem "mienić". Dodanie przymiotnika "mazowiecki" ma na celu odróżnienie jej od stolicy Białorusi. Przez miasto przebiega magistrala kolejowa Berlin - Moskwa, przez co miasto dobrze się rozwija, a mieszkańcy mają bardzo dobrą komunikację z Warszawą. Ciekawostką jest, że przy stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim pracował jako dróżnik Stefan Żeromski. W mieście urodził się znany aktor Jan Himilsbach. 

Zabytki w Mińsku Mazowieckim

- Pałac Dernałowiczów, ul. Parkowa - piękny pałac wraz z otaczającym go zabytkowym parkiem

- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna- Kościół starokatolicki mariawitów

- Cmentarz żydowski

- Ławeczka Himilsbacha, ul. Piłsudskiego - pomnik aktora i pisarza stoi w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pierwotny autor treści: Piotr

Mińsk Mazowiecki noclegi

Mińsk Mazowiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°10'51N, 21°34'11E
07 luty 2017
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację