Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Opis Mińska Mazowieckiego

Mińsk Mazowiecki to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego, zaliczane do aglomeracji warszawskiej.Historia miasta sięga ponad 600 lat do tyłu. W 1421 roku miejscowość otrzymała prawa miejskie. W czasach przedwojennych aż do II wojny światowej w mieście zamieszkiwała bardzo liczna społeczność żydowska. W czasie okupacji niemieckiej Żydzi zostali wymordowani w obozie koncentracyjnym w Treblince.

Nazwa miasta pochodzi od rzeki Mieni, której nazwa związana jest ze słowem "mienić". Dodanie przymiotnika "mazowiecki" ma na celu odróżnienie jej od stolicy Białorusi. 

Przez miasto przebiega magistrala kolejowa Berlin - Moskwa, przez co miasto dobrze się rozwija, a mieszkańcy mają bardzo dobrą komunikację z Warszawą. Ciekawostką jest, że przy stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim pracował jako dróżnik Stefan Żeromski. W mieście urodził się znany aktor Jan Himilsbach. Zabytki w Mińsku Mazowieckim

- Pałac Dernałowiczów, ul. Parkowa - piękny pałac wraz z otaczającym go zabytkowym parkiem

- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna- Kościół starokatolicki mariawitów

- Cmentarz żydowski

- Ławeczka Himilsbacha, ul. Piłsudskiego - pomnik aktora i pisarza stoi w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pierwotny autor treści: Piotr

Mińsk Mazowiecki noclegi

Mińsk Mazowiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Mińsku Mazowieckim. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020