Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki

(3.9 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mińsk Mazowiecki to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego, zaliczane do aglomeracji warszawskiej.

Historia miasta sięga ponad 600 lat do tyłu. W 1421 roku miejscowość otrzymała prawa miejskie. W czasach przedwojennych aż do II wojny światowej w mieście zamieszkiwała bardzo liczna społeczność żydowska. W czasie okupacji niemieckiej Żydzi zostali wymordowani w obozie koncentracyjnym w Treblince.Nazwa miasta pochodzi od rzeki Mieni, której nazwa związana jest ze słowem "mienić". Dodanie przymiotnika "mazowiecki" ma na celu odróżnienie jej od stolicy Białorusi. 

Przez miasto przebiega magistrala kolejowa Berlin - Moskwa, przez co miasto dobrze się rozwija, a mieszkańcy mają bardzo dobrą komunikację z Warszawą. Ciekawostką jest, że przy stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim pracował jako dróżnik Stefan Żeromski. W mieście urodził się znany aktor Jan Himilsbach. 

Zabytki w Mińsku Mazowieckim

- Pałac Dernałowiczów, ul. Parkowa - piękny pałac wraz z otaczającym go zabytkowym parkiem

- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna- Kościół starokatolicki mariawitów

- Cmentarz żydowski

- Ławeczka Himilsbacha, ul. Piłsudskiego - pomnik aktora i pisarza stoi w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pierwotny autor treści: PiotrAtrakcje Mińska Mazowieckiego

Noclegi w Mińsku Mazowieckim

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mińsk Mazowiecki - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Mińska Mazowieckiego

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022