Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Mińsk Mazowiecki

Mińsk Mazowiecki

(3.9 głosów: 12)
Oceń i napisz opinię

Mińsk Mazowiecki to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego, zaliczane do aglomeracji warszawskiej.Historia miasta sięga ponad 600 lat do tyłu. W 1421 roku miejscowość otrzymała prawa miejskie. W czasach przedwojennych aż do II wojny światowej w mieście zamieszkiwała bardzo liczna społeczność żydowska. W czasie okupacji niemieckiej Żydzi zostali wymordowani w obozie koncentracyjnym w Treblince.

Nazwa miasta pochodzi od rzeki Mieni, której nazwa związana jest ze słowem "mienić". Dodanie przymiotnika "mazowiecki" ma na celu odróżnienie jej od stolicy Białorusi. Przez miasto przebiega magistrala kolejowa Berlin - Moskwa, przez co miasto dobrze się rozwija, a mieszkańcy mają bardzo dobrą komunikację z Warszawą. Ciekawostką jest, że przy stacji kolejowej w Mińsku Mazowieckim pracował jako dróżnik Stefan Żeromski. W mieście urodził się znany aktor Jan Himilsbach. 

Zabytki w Mińsku Mazowieckim

- Pałac Dernałowiczów, ul. Parkowa - piękny pałac wraz z otaczającym go zabytkowym parkiem- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna

- Kościół starokatolicki mariawitów

- Cmentarz żydowski

- Ławeczka Himilsbacha, ul. Piłsudskiego - pomnik aktora i pisarza stoi w pobliżu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pierwotny autor treści: Piotr

Mińsk Mazowiecki noclegi

Mińsk Mazowiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Mińsku Mazowieckim. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°10'51N, 21°34'11E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację