Mikołajki, Daro
Mikołajki, Sabina O.
Mikołajki, Maciej A
Mikołajki, Maciej A
Mikołajki, Emilia Wasilewska
Zdjęcia Mikołajek (5)

Mikołajki to polska stolica żeglarstwa położona w województwie warmińsko-mazurskim, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.Historia Mikołajek

Pierwsza wzmianka o Mikołajkach pochodzi z 1444 roku, kiedy to Wielki Mistrz Krzyżacki Konrad von Erlichshausen nadał Wawrzyńcowi Prusowi ziemie położone obok wsi kościelnej Mikołajki. Nazwa pochodzi od patrona kaplicy na wzgórzu - Św. Mikołaja, który według legend był opiekunem żeglarzy.

Atrakcje w Mikołajkach

Mikołajki każdego roku przyciągają wielu amatorów żeglarstwa. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie różnorodnego sprzętu wodnego. Trzeba pamiętać o tym, że wypożyczenie łodzi żaglowych wymaga posiadania patentu żeglarskiego.

Ale sporty wodne to nie jedyna atrakcja tych okolic. Obszary te odznaczają się ogromnym bogactwem flory i fauny. W okolicy znajduje się sporo miejsc unikalnych pod względem przyrodniczym, w których odzyskamy spokój i radość z obcowania z naturą.W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Jeśliby jeszcze komuś było mało, Mikołajki oferują piękne zatoczki, przystań, kąpieliska i sporo sław, zjawiających się tu latem, bo pobyt w Mikołajkach należy do dobrego tonu ostatnimi czasy.

 

W okolicy zobacz koniecznie

Zamek Ryn - zdjęcie

Komentarze

2010-04-26 14:01:43
Proszę o pomoc w realizacji spacerku ok. 2-5 godzinnego z zakończeniem w "Leśnej Polanie". Jest może jakiś szlak?
2008-10-23 23:04:45
My name is Miss rosemary ,i saw your profile today in www.polskieszlaki.pl and became intrested in you,i will also like to know you more,and i want you to send an email to my email address so i can give you my picture for you to know whom i am.Here is my email address (rosemary_baby101@yahoo.com) i believe we can move from here. I am waiting for your mail to my Email address above. Remeber the distance or colour does not matter but love matters alot in life Yours Love.em to resovle this issue no my behalf,thank you
maraltoja
2008-06-23 10:19:46
Właściciele Tawern i pomostów UWAGA NA NIEMCÓW- udając, że nie rozumieją języka polskiego, (a nie posługują się żadnym innym), nie płacą za posiłki, za energię elektryczną do łódek za kąpiele i w.c.
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2018
Znajdziesz nas na: