Miejska Trasa Turystyczna w Złotym Stoku

Miejska Trasa Turystyczna w Złotym Stoku

Mapkę z oznaczonymi punktami Miejskiej Trasy Turystycznej Złotym Stoku można gratis otrzymać w Informacji Turystycznej mieszczącej się w ratuszu, który zarazem stanowi pierwszy punkt trasy.Na owej trasie jest wiele ciekawych kamieniczek z różnych wieków, dawna Książęca Mennica, kościół katolicki oraz zaniedbany i nieczynny obecnie kościół ewangelicki z ciekawą dzwonnicą. Co ciekawe, na trasie jest i dawna miejska zagroda rolnicza, z zachowanym podwórzem i bramą wjazdową dla konnych wozów. Niedaleko Rynku stoi zaś bardzo okazała, pięknie zdobiona kamienica niegdysiejszego dyrektora Kopalni Złota.

Na budynkach należących do Miejskiej Trasy Turystycznej w Złotym Stoku są strzałki wskazujące kierunek dalszej wędrówki oraz tablice, na których ciekawie opisana jest historia poszczególnych obiektów.

Miejska Trasa Turystyczna
Rynek, ul. Staszica, ul. Złota, Złoty Stok
 Złoty Stok noclegi

Złoty Stok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021