Miejska Izba Muzealna w Chełmży, Marcin_Henioo

Miejska Izba Muzealna w Chełmży

(5 głosów: 3)

Miejska Izba Muzealna w Chełmży to małe muzeum, skromne acz bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone przez pasjonatów.Izba muzealna mieszcząca się w budynku miejskiej i powiatowej biblioteki na Rynku dokumentuje historię miasta i jest cennym źródłem informacji. Ma charakter historyczno-artystyczny.

Dzięki prowadzonej przez MIM akcji „Nie chowaj historii w szafie”, wydano drukiem kilka ciekawych pozycji książkowych, związanych z historią Chełmży. Działania izby wspierają mieszkańcy i władze miasta. To dzięki zaangażowaniu burmistrza miasta w ostatnim czasie do zbiorów trafiły prawdziwe unikaty, cenne kroniki opisujące dzieje harcerstwa w Chełmży począwszy od 1919 roku do lat 80-tych ubiegłego wieku.Najcenniejsze są kroniki pochodzące z lat międzywojennych, w których znajdują się m.in. dedykacje dla chełmżyńskich harcerzy z oryginalnym podpisem gen. Józefa Hallera wizytującego miasto w 1932 roku.

Można tutaj poczytać oraz obejrzeć eksponaty związane ze znanymi osobistościami pochodzącymi z Chełmży, jak np. o pierwszym burmistrzu miasta w wolnej Polsce.W Miejskiej Izbie Muzealnej odbywają się promocje publikacji, spotkania, sesje, prelekcje, wykłady, lekcje muzealne organizowane są wystawy i różne konkursy. 

Miejska Izba Muzealna
Rynek, Chełmża

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°11'9N, 18°36'40E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację