Miejska Izba Muzealna w Chełmży, Marcin_Henioo

Miejska Izba Muzealna w Chełmży

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Miejska Izba Muzealna w Chełmży to małe muzeum, skromne acz bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone przez pasjonatów.

Izba muzealna mieszcząca się w budynku miejskiej i powiatowej biblioteki na Rynku dokumentuje historię miasta i jest cennym źródłem informacji. Ma charakter historyczno-artystyczny.Dzięki prowadzonej przez MIM akcji „Nie chowaj historii w szafie”, wydano drukiem kilka ciekawych pozycji książkowych, związanych z historią Chełmży. Działania izby wspierają mieszkańcy i władze miasta. To dzięki zaangażowaniu burmistrza miasta w ostatnim czasie do zbiorów trafiły prawdziwe unikaty, cenne kroniki opisujące dzieje harcerstwa w Chełmży począwszy od 1919 roku do lat 80-tych ubiegłego wieku.

Najcenniejsze są kroniki pochodzące z lat międzywojennych, w których znajdują się m.in. dedykacje dla chełmżyńskich harcerzy z oryginalnym podpisem gen. Józefa Hallera wizytującego miasto w 1932 roku.

Można tutaj poczytać oraz obejrzeć eksponaty związane ze znanymi osobistościami pochodzącymi z Chełmży, jak np. o pierwszym burmistrzu miasta w wolnej Polsce.

W Miejskiej Izbie Muzealnej odbywają się promocje publikacji, spotkania, sesje, prelekcje, wykłady, lekcje muzealne organizowane są wystawy i różne konkursy. Miejska Izba Muzealna
Rynek, Chełmża

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Chełmża
Normalna
muzea izby pamiątek
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022