Miejska Izba Muzealna w Chełmży

Miejska Izba Muzealna w Chełmży

Miejska Izba Muzealna w Chełmży to małe muzeum, skromne acz bardzo dobrze zorganizowane i prowadzone przez pasjonatów.Izba muzealna mieszcząca się w budynku miejskiej i powiatowej biblioteki na Rynku dokumentuje historię miasta i jest cennym źródłem informacji. Ma charakter historyczno-artystyczny.

Dzięki prowadzonej przez MIM akcji „Nie chowaj historii w szafie”, wydano drukiem kilka ciekawych pozycji książkowych, związanych z historią Chełmży. Działania izby wspierają mieszkańcy i władze miasta. To dzięki zaangażowaniu burmistrza miasta w ostatnim czasie do zbiorów trafiły prawdziwe unikaty, cenne kroniki opisujące dzieje harcerstwa w Chełmży począwszy od 1919 roku do lat 80-tych ubiegłego wieku.

Najcenniejsze są kroniki pochodzące z lat międzywojennych, w których znajdują się m.in. dedykacje dla chełmżyńskich harcerzy z oryginalnym podpisem gen. Józefa Hallera wizytującego miasto w 1932 roku.Można tutaj poczytać oraz obejrzeć eksponaty związane ze znanymi osobistościami pochodzącymi z Chełmży, jak np. o pierwszym burmistrzu miasta w wolnej Polsce.

W Miejskiej Izbie Muzealnej odbywają się promocje publikacji, spotkania, sesje, prelekcje, wykłady, lekcje muzealne organizowane są wystawy i różne konkursy. Miejska Izba Muzealna
Rynek, Chełmża

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021