Międzyzdroje

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2017-02-07 , Zaktualizowano: 2020-02-03

Międzyzdroje to piękny, bardzo popularny kurort nadbałtycki ze 150-letnią tradycją, położony na północno - zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim, na wyspie Wolin, około 15 km od Świnoujścia. O krok stąd do Wolińskiego Parku Narodowego.Miejsce to nazywane jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego, wypoczywają tu rzesze turystów z całej Polski, szczególnie upodobali sobie to miejsce sławni ludzie, o czym świadczy Promenada Gwiazd - chodnik z odciskami dłoni gwiazd polskiej sceny, np. Cezarego Pazury.

Międzyzdroje

Międzyzdroje mają status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Niewątpliwą atrakcją jest też przepiękna, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. Natomiast na nowe molo o długości 395 m wychodzące wgłąb morza prowadzą charakterystyczne dwie białe wieżyczki.

W Międzyzdrojach z pewnością odkryjemy wszystkie kolory i uroki lata oraz niezapomnianych wakacji.

Woliński PN Jezioro Turkusowe

Atrakcje w Międzyzdrojach

- Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach - jej historia zaczyna się w 1996 roku, kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd pierwsi polscy artyści odcisnęli na słynnej Promenadzie w Międzyzdrojach swoje dłonie w pamiątkowych płytach. Wśród wielu odcisków znajdziesz odbicie dłoni Adama Ferency, Ani Przybylskiej, Krystyny Jandy, Beaty Tyszkiewicz, Marka Kondrata, Wojciecha Malajkata czy Piotra Adamczyka.

- Molo i przystań w Międzyzdrojach - molo w Międzyzdrojach to wyjątkowe miejsce, jego długość to 395 m, a prowadzi na nie charakterystyczna brama

Międzyzdroje

- Gabinet figur woskowych - Gabinet Gwiazd w Międzyzdrojach, ul. Bohaterów Warszawy 19 - wśród figur, które można tu zobaczyć są: Barack Obama, Charlie Chaplin, Kleopatra

- Kościół Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach

Międzyzdroje - Kawcza Góra

- Woliński Park Narodowy: Zagroda Pokazowa Żubrów i Muzeum Przyrodnicze

- Punkty widokowe: Kawcza Góra i Gosań

Oficjalna strona Międzyzdrojów

Międzyzdroje


Międzyzdroje atrakcje

To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020