Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°0'17" N, 14°41'49" E
Zachodniopomorskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Opis Międzywodzia

Międzywodzie to miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona we wschodniej części wyspy Wolin koło Dziwnowa, na Półwyspie Międzywodzkim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim, stąd nazwa wsi. Przez Międzywodzie przebiega czerwony Szlak Nadmorski prowadzący do Dziwnowa i dalej.Międzywodzie to typowa miejscowość wypoczynkowa, z rozwiniętą bazą noclegową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Turyści mogą tu znaleźć zakwaterowanie w licznych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych lub campingach. Wioska liczy około 700 stałych mieszkańców, ale w sezonie letnim ilość turystów jest wielokrotnie większa.

Międzywodzie
Międzywodzie

W latach 1974-2005 Międzywodzie miało status miejscowości uzdrowiskowej, dzięki czemu mogły tu działać zakłady lecznictwa, a schorzenia tutaj leczone to: choroby narządów ruchu i reumatyczne.

Atrakcje w Międzywodziu

- Kąpielisko miejskie, ul. Westerplatte - ul. Szkolna - na plaży w Międzywodziu wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 600 m linii brzegowej, część plaży jest strzeżona przez ratowników WOPR-u, plaża kończy się na wschód od Międzywodzia, przy ujściu Dziwny

Międzywodzie
Międzywodzie
Międzywodzie


- Kościół Wniebowzięcia NMP

- Przystań jachtowa nad Zalewem Kamieńskim

Międzywodzie
Międzywodzie


- Kino „Fala” czynne latem

- Dom zakonny i rekolekcyjny „Salwatorianie”

- Klub sportowy „Bałtyk" Międzywodzie

Międzywodzie noclegi

Międzywodzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Międzywodziu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020