Międzywodzie, Wojtek

Międzywodzie

(4.2 głosów: 24)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Międzywodziu

Międzywodzie to miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona we wschodniej części wyspy Wolin koło Dziwnowa, na Półwyspie Międzywodzkim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim, stąd nazwa wsi. Przez Międzywodzie przebiega czerwony Szlak Nadmorski prowadzący do Dziwnowa i dalej.Międzywodzie to typowa miejscowość wypoczynkowa, z rozwiniętą bazą noclegową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Turyści mogą tu znaleźć zakwaterowanie w licznych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych lub campingach. Wioska liczy około 700 stałych mieszkańców, ale w sezonie letnim ilość turystów jest wielokrotnie większa.

Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek

W latach 1974-2005 Międzywodzie miało status miejscowości uzdrowiskowej, dzięki czemu mogły tu działać zakłady lecznictwa, a schorzenia tutaj leczone to: choroby narządów ruchu i reumatyczne.Atrakcje w Międzywodziu

- Kąpielisko miejskie, ul. Westerplatte - ul. Szkolna - na plaży w Międzywodziu wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 600 m linii brzegowej, część plaży jest strzeżona przez ratowników WOPR-u, plaża kończy się na wschód od Międzywodzia, przy ujściu Dziwny

Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek

- Kościół Wniebowzięcia NMP- Przystań jachtowa nad Zalewem Kamieńskim

- Kino „Fala” czynne latem

- Dom zakonny i rekolekcyjny „Salwatorianie”

- Klub sportowy „Bałtyk" Międzywodzie

Międzywodzie noclegi

Międzywodzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Międzywodziu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°0'17N, 14°41'49E
07 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dorota Skuza
11 maj 2021 06:41
Ładna plaża. Urocze miasteczko. Wymarzone miejsce córki.
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację