Międzywodzie, Wojtek

Międzywodzie

(4.2 głosów: 24)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Międzywodzie to miejscowość w województwie zachodniopomorskim, położona we wschodniej części wyspy Wolin koło Dziwnowa, na Półwyspie Międzywodzkim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim, stąd nazwa wsi. Przez Międzywodzie przebiega czerwony Szlak Nadmorski prowadzący do Dziwnowa i dalej.

Międzywodzie to typowa miejscowość wypoczynkowa, z rozwiniętą bazą noclegową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Turyści mogą tu znaleźć zakwaterowanie w licznych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych lub campingach. Wioska liczy około 700 stałych mieszkańców, ale w sezonie letnim ilość turystów jest wielokrotnie większa.

Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek


W latach 1974-2005 Międzywodzie miało status miejscowości uzdrowiskowej, dzięki czemu mogły tu działać zakłady lecznictwa, a schorzenia tutaj leczone to: choroby narządów ruchu i reumatyczne.

Atrakcje w Międzywodziu

- Kąpielisko miejskie, ul. Westerplatte - ul. Szkolna - na plaży w Międzywodziu wyznaczono letnie kąpielisko obejmujące 600 m linii brzegowej, część plaży jest strzeżona przez ratowników WOPR-u, plaża kończy się na wschód od Międzywodzia, przy ujściu Dziwny

Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek


- Kościół Wniebowzięcia NMP

- Przystań jachtowa nad Zalewem Kamieńskim

Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek
Międzywodzie, Wojtek


- Kino „Fala” czynne latem

- Dom zakonny i rekolekcyjny „Salwatorianie”

- Klub sportowy „Bałtyk" Międzywodzie

Noclegi w Międzywodziu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Międzywodzie - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dorota Skuza
Ładna plaża. Urocze miasteczko. Wymarzone miejsce córki.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022