Miasto Myszy w Kołobrzegu, Rafał

Miasto Myszy w Kołobrzegu

(4.2 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Miasto Myszy w Kołobrzegu to niesamowite miejsce, pulsujące energią około 500 małych myszek, ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Ta niecodzienna atrakcja zlokalizowana jest w Porcie Pasażerskim, około 50 m od kołobrzeskiej latarni, naprzeciw statków wycieczkowych.Wnętrze Miasta Myszy odwzorowuje mysią norę, porośniętą zieloną trawą, są tu korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach, przypominające ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

Każda z tutejszych sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób i umeblowana małą mysią architekturą, czyli domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej z nich poznacie zwyczaje myszy żyjących na wsi, a w innej ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie, jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach, podczas gdy inni odpoczywają na wakacjach w tropikach, a jeszcze inni pracują na farmie.Tylko w kołobrzeskim Mieście Myszy można zobaczyć najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, bezwłose oraz najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.

Po wizycie w tym ciekawym miejscu już nie będziesz bał się tych małych gryzoni. To niezwykła okazja, by podpatrzeć zachowania zwierząt, które wcale tak bardzo się od nas nie różnią. Mają swoje charaktery, ulubione przysmaki czy przyzwyczajenia. Jedne lubią wstawać wcześnie, inne wolą zaś wylegiwać się do południa.Sale w Mieście Myszy

- Wieś
- Zima
- Wakacje
- Miasteczko
- Tropiki

Miasto Myszy
ul. Morska 2, Kołobrzeg
tel. 575-657-195
info@miastomyszy.pl
www.miastomyszy.pl
Czynne: codziennie przez cały rok, VI-VIII 10.00-21.00, poza sezonem 10.00-17.00

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Kołobrzeg noclegi

Kołobrzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°11'10N, 15°33'15E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anita81

Super miejsce. W jednym miejscu wg obsługi jest ponad 500 myszy. Nasze córki były zachwycone - myszki jeżdżą koleją czy wspinają się na linach. Bardzo ciekawa realizacja z dbałością o kazdy szczegół. 

Lena_173

W zasadzie, miejsce to nie zasługuje na ani jeden punt. Bilety drogie (N - 16zł; U - 14zł), a zwiedzania na dosłownie 3 minuty, a może i nawet jeszcze mniej. Pomysł niewątpliwie ciekawy, ale już sama jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Nie polecam!

 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021