Mewia Łacha w Gdańsku

Mewia Łacha w Gdańsku

(4.4 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat Mewia Łacha w Gdańsku to miejsce piękne, zaciszne i wręcz magiczne, znajdujące się na Wyspie Sobieszewskiej. To rezerwat faunistyczny utworzony w 1991 roku w celu ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego - rybitw, ptaków blaszkodziobych czy siewkowatych. W tym miejscu spotkamy największą w Polsce koncentrację mewy białej, w zimie nawet do 100.000 osobników. Jest to również miejsce naturalnego występowania fok szarych. Swoją stację ma tutaj obóz ornitologiczny w sezonie wiosenno-letnim.Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku

Na obszarze rezerwatu Mewia łacha została wytyczona ścieżka dla turystów, poza którą wstęp jest wzbroniony, zbudowano tutaj ambonę obserwacyjną, z której można obserwować przyrodę. Rezerwat jest podzielony na dwie części po dwóch stronach rzeki Wisły: jedna część dostępna ścieżką przy Wiśle, druga, wschodnia stanowi część strefy ochronnej Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Na terenie gdańskiego rezerwatu znajduje się niewielkie jeziorko Mikoszewskie, które daje schronienie płazom oraz rodzinie bobrów.

Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Adres

Rezerwat Mewia Łacha
ul. Świbnieńska, Gdańsk

GPS: 54°21'8N, 18°56'9E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°21'8N, 18°56'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Karolina

Bardzo ładne widoki
Foki dzika plaża wydmy fantastyczne miejsce na spacer wśród natury

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021