Mewia Łacha w Gdańsku

Mewia Łacha w Gdańsku

(4.4 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Rezerwat Mewia Łacha w Gdańsku to miejsce piękne, zaciszne i wręcz magiczne, znajdujące się na Wyspie Sobieszewskiej. To rezerwat faunistyczny utworzony w 1991 roku w celu ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego - rybitw, ptaków blaszkodziobych czy siewkowatych. W tym miejscu spotkamy największą w Polsce koncentrację mewy białej, w zimie nawet do 100.000 osobników. Jest to również miejsce naturalnego występowania fok szarych. Swoją stację ma tutaj obóz ornitologiczny w sezonie wiosenno-letnim.

Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku

Na obszarze rezerwatu Mewia łacha została wytyczona ścieżka dla turystów, poza którą wstęp jest wzbroniony, zbudowano tutaj ambonę obserwacyjną, z której można obserwować przyrodę. Rezerwat jest podzielony na dwie części po dwóch stronach rzeki Wisły: jedna część dostępna ścieżką przy Wiśle, druga, wschodnia stanowi część strefy ochronnej Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Na terenie gdańskiego rezerwatu znajduje się niewielkie jeziorko Mikoszewskie, które daje schronienie płazom oraz rodzinie bobrów.Mewia Łacha w Gdańsku
Mewia Łacha w Gdańsku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny

Adres

Rezerwat Mewia Łacha
ul. Świbnieńska, Gdańsk

GPS: 54°21'8N, 18°56'9E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gdańsk
Ważna
rezerwaty dla rodziny czynne cały rok wstęp bezpłatny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Karolina

Bardzo ładne widoki
Foki dzika plaża wydmy fantastyczne miejsce na spacer wśród natury

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022