Manufaktura Majoliki w Nieborowie

Manufaktura Majoliki w Nieborowie
Nieborów
Muzea i skanseny
muzea, galerie
Normalna
Łódzkie
2017-03-29
2020-01-28 13:46
52°4'5" N, 20°4'9" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Manufakturę majoliki artystycznej oraz rzeźbiarnię na terenie pałacu w Nieborowie założył w 1881 roku Michał Radziwił. Obie manufaktury tworzyły własne wzorce projektowe i zatrudniały lokalnych artystów.W rzeźbiarni największymi talentami byli snycerz Józef Trynkowski i rzeźbiarz Józef Demczyński. Pracownią majoliki kierował Stanisław Thiele. Działała ona do 1885 roku. W latach 1903-06 działalność manufaktury majoliki wznowił ceramik Stanisław Jagnin.

Od 1982 roku działaność manufaktury wznowiono ponownie po raz trzeci w odrestaurowanym budynku dawnej wytwórni. Produkuje się tu kopie dawnych wyrobów oraz formy ceramiczne o charakterze dekoracyjnym i pamiątkarskim.

Od 1985 roku w hali dawnej malarni urządzono stałą wystawę mebli i majoliki artystycznej z manufaktur Michała Radziwiła. By zwiedzieć wystawę w manufakturze trzeba kupić osobny biet.Manufaktura Majoliki
Nieborów

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021