Manufaktura Majoliki w Nieborowie, Danusia

Manufaktura Majoliki w Nieborowie

(4.2 głosów: 23)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Manufakturę majoliki artystycznej oraz rzeźbiarnię na terenie pałacu w Nieborowie założył w 1881 roku Michał Radziwił. Obie manufaktury tworzyły własne wzorce projektowe i zatrudniały lokalnych artystów.W rzeźbiarni największymi talentami byli snycerz Józef Trynkowski i rzeźbiarz Józef Demczyński. Pracownią majoliki kierował Stanisław Thiele. Działała ona do 1885 roku. W latach 1903-06 działalność manufaktury majoliki wznowił ceramik Stanisław Jagnin.

Od 1982 roku działaność manufaktury wznowiono ponownie po raz trzeci w odrestaurowanym budynku dawnej wytwórni. Produkuje się tu kopie dawnych wyrobów oraz formy ceramiczne o charakterze dekoracyjnym i pamiątkarskim.Od 1985 roku w hali dawnej malarni urządzono stałą wystawę mebli i majoliki artystycznej z manufaktur Michała Radziwiła. By zwiedzieć wystawę w manufakturze trzeba kupić osobny biet.

Manufaktura Majoliki
NieborówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nieborów
Muzea i skanseny
Normalna
muzea galerie
52°4'5N, 20°4'9E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację