Manufaktura Majoliki w Nieborowie, Danusia

Manufaktura Majoliki w Nieborowie

(4.2 głosów: 23)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Manufakturę majoliki artystycznej oraz rzeźbiarnię na terenie pałacu w Nieborowie założył w 1881 roku Michał Radziwił. Obie manufaktury tworzyły własne wzorce projektowe i zatrudniały lokalnych artystów.

W rzeźbiarni największymi talentami byli snycerz Józef Trynkowski i rzeźbiarz Józef Demczyński. Pracownią majoliki kierował Stanisław Thiele. Działała ona do 1885 roku. W latach 1903-06 działalność manufaktury majoliki wznowił ceramik Stanisław Jagnin.Od 1982 roku działaność manufaktury wznowiono ponownie po raz trzeci w odrestaurowanym budynku dawnej wytwórni. Produkuje się tu kopie dawnych wyrobów oraz formy ceramiczne o charakterze dekoracyjnym i pamiątkarskim.

Od 1985 roku w hali dawnej malarni urządzono stałą wystawę mebli i majoliki artystycznej z manufaktur Michała Radziwiła. By zwiedzieć wystawę w manufakturze trzeba kupić osobny biet.

Manufaktura Majoliki
Nieborów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Nieborów noclegi

Nieborów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022