Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie

Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie

Chcesz poznać nieznane? A może pragniesz zabłysnąć przed rodziną czy znajomymi? Zabierz ich latem 2020 do Mandorii! Zapytasz a cóż to takiego? Mandoria Miasto Przygód to niezwykły tematyczny park rozrywki, który powstaje w Rzgowie, tuż pod Łodzią, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym, na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Choć parków rozrywki w Polsce nie brakuje, ten będzie wyjątkowy na mapie naszego kraju, a z pewnością stanie się też jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Europy.Turyści przekraczający jego bramy odbędą niesamowitą podróż w czasie i trafią wprost do renesansu, do XVI wieku. Jest to czas odkrywców, wynalazców i podróży w poszukiwaniu nowych lądów i szlaków. To moment odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, kiedy żądni przygód i sławy podróżnicy wędrowali po świecie w poszukiwaniu egzotycznych dóbr i najkrótszych dróg sprowadzania ich do Europy. Odmienna żywność, przyprawy, nowe trunki, ekskluzywne tkaniny i oryginalne błyskotki przywożone z dalekich wypraw sprawiały, że Europejczykom oczy jaśniały…

Mandoria, autor Mandoria
Mandoria, autor Mandoria


Miasto handlowe

Mandoria to prawdziwe miasto handlowe, znajdziesz tu bazar, dzielnicę handlową z bankiem Mandorii oraz sklepami jubilerskimi, a także dzielnicę mody z butikami i warsztatem krawieckim. Żołądki mieszkańców i gości zapełniać będą kucharze z miejscowych restauracji. Sercem Mandorii jest jednak port z zatoką, gdzie można popływać łódką, pożeglować galeonem albo tratwą dostać się na pokład wraku wystającego z wody. Wejście do portu rozświetla latarnia morska, tu zawsze kwitnie życie towarzyskie.

Atrakcje rodzinne

Ciekawostką jest, że Mandoria jest zarówno miejscem bardzo rodzinnym, tutaj możecie spędzać czas razem, rodzice mogą towarzyszyć maluszkom w każdej atrakcji i przeżyć wspólną przygodę. To park rozrywki dla osób w każdym wieku, już dzieci powyżej 100 cm znajdą atrakcje do nich przystosowane, do samodzielnego korzystania, młodsze dzieci mogą cieszyć się ich urokami z opiekunami. Na seniorów czekają natomiast miejsca odpoczynku, gdzie w spokoju można wypić herbatkę czy kawę. Bilety wstępu do Mandorii dają nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji parku.  Park będzie całoroczny, częściowo pod dachem. Poznaj już wkrótce ten świat znany dotąd jedynie z filmów i książek. Swe podwoje Mandoria otworzy latem 2020.

Mandoria, autor Mandoria
Mandoria, autor Mandoria
Mandoria, autor Mandoria
Mandoria, autor Mandoria Mandoria, autor Mandoria

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133671 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-29 na
Już się nie mogę doczekać otwarcia, lubię poznawać nowe, a ta nowinka wydaje się całkiem ciekawa :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020