Mandoria, autor Mandoria, Anna Piernikarczyk

Chcesz poznać nieznane? A może pragniesz zabłysnąć przed rodziną czy znajomymi? Zabierz ich latem 2020 do Mandorii! Zapytasz a cóż to takiego? Mandoria Miasto Przygód to niezwykły tematyczny park rozrywki, który powstaje w Rzgowie, tuż pod Łodzią, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym, na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Choć parków rozrywki w Polsce nie brakuje, ten będzie wyjątkowy na mapie naszego kraju, a z pewnością stanie się też jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Europy.Turyści przekraczający jego bramy odbędą niesamowitą podróż w czasie i trafią wprost do renesansu, do XVI wieku. Jest to czas odkrywców, wynalazców i podróży w poszukiwaniu nowych lądów i szlaków. To moment odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, kiedy żądni przygód i sławy podróżnicy wędrowali po świecie w poszukiwaniu egzotycznych dóbr i najkrótszych dróg sprowadzania ich do Europy. Odmienna żywność, przyprawy, nowe trunki, ekskluzywne tkaniny i oryginalne błyskotki przywożone z dalekich wypraw sprawiały, że Europejczykom oczy jaśniały…

Mandoria, autor Mandoria

Miasto handlowe

Mandoria to prawdziwe miasto handlowe, znajdziesz tu bazar, dzielnicę handlową z bankiem Mandorii oraz sklepami jubilerskimi, a także dzielnicę mody z butikami i warsztatem krawieckim. Żołądki mieszkańców i gości zapełniać będą kucharze z miejscowych restauracji. Sercem Mandorii jest jednak port z zatoką, gdzie można popływać łódką, pożeglować galeonem albo tratwą dostać się na pokład wraku wystającego z wody. Wejście do portu rozświetla latarnia morska, tu zawsze kwitnie życie towarzyskie.

Atrakcje rodzinne

Ciekawostką jest, że Mandoria jest zarówno miejscem bardzo rodzinnym, tutaj możecie spędzać czas razem, rodzice mogą towarzyszyć maluszkom w każdej atrakcji i przeżyć wspólną przygodę. To park rozrywki dla osób w każdym wieku, już dzieci powyżej 100 cm znajdą atrakcje do nich przystosowane, do samodzielnego korzystania, młodsze dzieci mogą cieszyć się ich urokami z opiekunami. Na seniorów czekają natomiast miejsca odpoczynku, gdzie w spokoju można wypić herbatkę czy kawę. Bilety wstępu do Mandorii dają nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji parku.  Park będzie całoroczny, częściowo pod dachem. Poznaj już wkrótce ten świat znany dotąd jedynie z filmów i książek. Swe podwoje Mandoria otworzy latem 2020.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Mandoria Miasto Przygód
ul. Tuszyńska, Rzgów pod Łodzią
http://mandoria.com
Profil Facebook

51°38'54" N, 19°29'36" E
Łódzkie
2019-10-07
2020-01-29 11:00

Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie na blogu

Zdjęcie Infografika Nowe atrakcje 2020
Infografika Nowe atrakcje 2020

Jeśli szukasz inspiracji, gdzie pojechać na weekendowe wycieczki weekendowe po Polsce w tym roku, ja Ci podpowiem. Właśnie stworzyłam pomocną infografikę Nowe atrakcje 2020. Pokazuje ona całkiem nowe parki rozrywki, które w tym roku otworzą swe podwoje dla turystów, atrakcje, w których w 2020 roku pojawi się jakaś znacząca nowinka oraz hitowe atrakcje z poprzedniego, 2019 roku. Pomogę Ci zaplanować wspaniałe rodzinne wojaże, nie tylko na weekend, ale na dłuższy wyjazd wakacyjny. Zobacz infografikę i podziel się nią z innymi :)

Atrakcje · 2020-02-12 08:48:44

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-29 na
Już się nie mogę doczekać otwarcia, lubię poznawać nowe, a ta nowinka wydaje się całkiem ciekawa :)