Mały Rynek w Sandomierzu, mokunka

Mały Rynek w Sandomierzu

(4 głosów: 70)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mały Rynek w Sandomierzu położony jest niecałe 200 metrów od pięknego, sandomierskiego Ratusza i tyle samo od zabytkowej Bramy Opatowskiej. Kiedyś ten plac był zaniedbany, ale zrewitalizowano go w 2006 roku i teraz tętni życiem. Zwykle można tu kupić pamiątki, m.in. z miejscowego krzemienia pasiastego, z którego Sandomierz słynie, ale odbywają się tu również różnorodne imprezy kulturalne. Po rewitalizacji na Małym Rynku pojawiła się spora fontanna z podwójną kwadratową niecką, ładnie podświetlona po zmroku. Mały Rynek często pojawia się w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie staje się placem targowym.

Adres

Mały Rynek
Sandomierz

GPS: 50°40'49N, 21°44'59E

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023