Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni

Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni
50°4'10" N, 19°32'14" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni to najstarsze tego typu muzeum w Polsce! Powstało w 1953 roku z inicjatywy kpt. Zbigniewa Konrada Gęsikowskiego i od tamtej pory prowadzi je Ochotnicza Straż Pożarna w Alwerni.Zbiory Muzeum

Tutejsze Muzeum Pożarnictwa może poszczycić się bogatą i unikalną kolekcją strażackich wozów konnych i samochodów pożarniczych, medali, odznaczeń, plakietek czy fotografii. Są też zbiory filuministyczne i filatelistyczne związane ze strażą pożarną.

Muzeum im. Zbigniewa Gęsikowskiego - OSP Alwernia
ul. Korycińskiego 10, Alwernia
tel. 12/ 283-17-52
ospalwernia@alwernia.pl
www.ospalwernia.cba.pl
Godziny zwiedzania: pn-sb 9.00-15.00 (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 12/ 283-23-23)

Alwernia noclegi

Alwernia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021