Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°27'4" N, 17°44'28" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-01-28 13:52

Małachowo Złych Miejsc to wioska o bardzo interesującej i frapującej nazwie w województwie wielkopolskim, leżąca niedaleko Witkowa, nieco na południowy wschód od Gniezna.Jak wieść niesie, dawno temu okolicznymi włościami zarządzał zły hrabia. Miał on wielkie posiadłości, w których pracowali okoliczni mieszkańcy. Niestety, arystokrata nie traktował ich dobrze, o czym pamięta się tu do dziś, mimo, że hrabia zmarł dawno temu.

Co ciekawe i straszne zarazem, na drodze do wsi często zdarzają się wypadki drogowe, nawet śmiertelne, toteż ludzie powiadają, że to nadal zły duch arystokraty działa. Ale to trochę sprawa sztucznie nagłośniona i nakręcona przez dziennikarzy, bowiem miejscowi twierdzą, że żaden duch nie straszy i że w wiosce żyją dziś sami dobrzy ludzie.

Ponadto w Małachowie Złych Miejsc zjadują się ślady dawnego grody Piastów z czasów Mieszka I.Małachowo Złych Miejsc noclegi

Małachowo Złych Miejsc to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020