, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Lubiń kościański

(4.4 głosów: 17)

0 atrakcje, które musisz zobaczyć w Lubiniu

Lubiń to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca w gminie Krzywiń, pomiędzy Lesznem a Śremem, przy trasie nr 308. Przebiega tędy Wielkopolska Droga Św. Jakuba.Zabytki w Lubiniu

Lubiń to siedziba klasztoru benedyktynów, we wsi zachowało się do dziś opactwo, którego początki sięgają XI wieku. Klasztor powstał z gorącego pragnienia "Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony".

Centralnym punktem opactwa jest Kościół Narodzenia Najświętszej Mari Panny. Powstał jako świątynia romańska, później przebudowano go na styl gotycki, obecnie, od XVII wieku reprezentuje styl barokowy z elementami rokoko i empire. Kościół stanowi cenne dzieło architektury Wielkopolski. Mnisi z Lubinia znani są z produkcji nalewki z 21 ziół, która służy przede wszystkim jako wspaniałe lekarstwo.We wsi Lubiń, za murami klasztoru, na wzgórzu, znajduje się jeszcze jeden ciekawy romański kościół Św. Leonarda z XIII wieku. W okolicach Lubinia przebywał Adam Mickiewicz i jak głoszą legendy - bawił się tu i hulał.

Lubiń kościański noclegi

Lubiń kościański to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Lubiniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°58'4N, 16°53'52E
07 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację