, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Lubiń kościański

(4.4 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Lubiń to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca w gminie Krzywiń, pomiędzy Lesznem a Śremem, przy trasie nr 308. Przebiega tędy Wielkopolska Droga Św. Jakuba.

Zabytki w Lubiniu

Lubiń to siedziba klasztoru benedyktynów, we wsi zachowało się do dziś opactwo, którego początki sięgają XI wieku. Klasztor powstał z gorącego pragnienia "Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony".Centralnym punktem opactwa jest Kościół Narodzenia Najświętszej Mari Panny. Powstał jako świątynia romańska, później przebudowano go na styl gotycki, obecnie, od XVII wieku reprezentuje styl barokowy z elementami rokoko i empire. Kościół stanowi cenne dzieło architektury Wielkopolski. Mnisi z Lubinia znani są z produkcji nalewki z 21 ziół, która służy przede wszystkim jako wspaniałe lekarstwo.

We wsi Lubiń, za murami klasztoru, na wzgórzu, znajduje się jeszcze jeden ciekawy romański kościół Św. Leonarda z XIII wieku. W okolicach Lubinia przebywał Adam Mickiewicz i jak głoszą legendy - bawił się tu i hulał.Mapa Lubinia z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Lubiniu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Lubiń kościański noclegi

Lubiń kościański to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Lubiniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°58'4N, 16°53'52E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021