Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°58'4" N, 16°53'52" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-03 02:01

Opis Lubinia

Lubiń to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca w gminie Krzywiń, pomiędzy Lesznem a Śremem, przy trasie nr 308. Przebiega tędy Wielkopolska Droga Św. Jakuba.Zabytki w Lubiniu

Lubiń to siedziba klasztoru benedyktynów, we wsi zachowało się do dziś opactwo, którego początki sięgają XI wieku. Klasztor powstał z gorącego pragnienia "Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony".

Centralnym punktem opactwa jest Kościół Narodzenia Najświętszej Mari Panny. Powstał jako świątynia romańska, później przebudowano go na styl gotycki, obecnie, od XVII wieku reprezentuje styl barokowy z elementami rokoko i empire. Kościół stanowi cenne dzieło architektury Wielkopolski. Mnisi z Lubinia znani są z produkcji nalewki z 21 ziół, która służy przede wszystkim jako wspaniałe lekarstwo.

We wsi Lubiń, za murami klasztoru, na wzgórzu, znajduje się jeszcze jeden ciekawy romański kościół Św. Leonarda z XIII wieku. W okolicach Lubinia przebywał Adam Mickiewicz i jak głoszą legendy - bawił się tu i hulał.Lubiń kościański noclegi

Lubiń kościański to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Lubiniu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020