Lubin koło Wolina, Magdalena

Lubin koło Wolina

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Lubin to mała wieś leżąca na Wyspie Wolin, licząca około 350 osób. To niepozorne miejsce pamięta jednak czasy osady Łużyczan, która funkcjonowała w tym miejscu już w VIII wieku p.n.e. W miejscu Grodziska, położonego na wysokim klifie 50 m n.p.m. wznoszącym się ponad Zalewem Szczecińskim i jeziorem Wicko Wielkie w 2009 roku archeolodzy odkryli w tym miejscu kamienne fundamenty należące do jednej z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, która powstała prawdopodobnie podczas misji chrystianizacyjnej Św. Ottona w 1124 roku. Odkryto też fragmenty baszty mieszkalnej oraz cmentarzyska. Klif ten był jednocześnie idealnym miejscem pozwalającym na kontrolę szlaku handlowego u ujścia Świny. Umiejscowiono tutaj również latarnię morską, z której za pomocą rozpalanego na jej szczycie ognia, wskazywano drogę statkom. Grodzisko zostało zniszczone w II połowie XII wieku.

Atrakcje i zabytki w Lubinie

- Punkt widokowy Grodzisko - obecnie w miejscu dawnego grodziska znajduje się dogodny punkt widokowy, z którego można podziwiać archipelag 44 wysp Zalewu Szczecińskiego oraz obserwować wodne ptactwo- Kościół Matki Boskiej Jasnogóskiej - w miejscu odkrycia fundamentów pierwszej świątyni w Lubinie stoi dziś neogotycki kościół Matki Boskiej Jasnogóskiej

Wzgórze Zielonka, wiedzie na nie z Lubina niebieski szlak, ze wzgórza rozciąga się piękny widok na rozlewiska Świny oraz na morze

Noclegi w Lubinie koło Wolina

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Lubin koło Wolina - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Lubina koło Wolina

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022