Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Lotnisko w Bagiczu powstało w latach 1935-39. Stanowiło bazę dla lotnictwa bombowego Luftawaffe. Stąd we wrześniu 1939 roku startowały samoloty dokonujące nalotów na Polskę. W 1945 roku Niemcy ewakuowali lotnisko.Od tego momentu lotnisko wraz z osiedlem garnizonowym w Podczelu pozostawało w posiadaniu Armii Radzieckiej. Było sukcesywnie powiększane i modernizowane. Na mapie Polski Bagicz w tym czasie stanowił białą plamę. Dopiero w roku 1992 ostatni żołnierze wojsk radzieckich w Bagiczu opuścili Polskę.

Tereny bazy zostały podzielone między Kołobrzeg, a Ustronie Morskie. Osiedle wojskowe w Podczelu przekształcono w dzielnicę Kołobrzegu.

W 2012 roku otwarto w Bagiczu sezonowe lotnisko zajmujące się ruchem turystycznym i czarterowym. Poza wyznaczonym terenem lotniska wciąż można tu oglądać pozostałości po niemieckiej i radzieckiej przeszłości tego miejsca, czyli dawne hangary i pasy startowe, resztki zabudowań wojskowych. Miejsce to obrosło legendami na temat podziemnych tuneli i budowli, jest więc tematem działań ciekawskich i eksplorerów.Lotnisko
ul. Brzeska, Bagicz

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020