Lotnisko w Bagiczu

Lotnisko w Bagiczu

Lotnisko w Bagiczu powstało w latach 1935-39. Stanowiło bazę dla lotnictwa bombowego Luftawaffe. Stąd we wrześniu 1939 roku startowały samoloty dokonujące nalotów na Polskę. W 1945 roku Niemcy ewakuowali lotnisko.Od tego momentu lotnisko wraz z osiedlem garnizonowym w Podczelu pozostawało w posiadaniu Armii Radzieckiej. Było sukcesywnie powiększane i modernizowane. Na mapie Polski Bagicz w tym czasie stanowił białą plamę. Dopiero w roku 1992 ostatni żołnierze wojsk radzieckich w Bagiczu opuścili Polskę.

Tereny bazy zostały podzielone między Kołobrzeg, a Ustronie Morskie. Osiedle wojskowe w Podczelu przekształcono w dzielnicę Kołobrzegu.W 2012 roku otwarto w Bagiczu sezonowe lotnisko zajmujące się ruchem turystycznym i czarterowym. Poza wyznaczonym terenem lotniska wciąż można tu oglądać pozostałości po niemieckiej i radzieckiej przeszłości tego miejsca, czyli dawne hangary i pasy startowe, resztki zabudowań wojskowych. Miejsce to obrosło legendami na temat podziemnych tuneli i budowli, jest więc tematem działań ciekawskich i eksplorerów.

Lotnisko
ul. Brzeska, BagiczBooking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°11'50N, 15°39'49E
25 wrzesień 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację