Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach koło Alwerni w Małopolsce, to idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu trzech 4-osobowych drezyn rowerowych, napędzanych przy pomocy mięśni nóg.Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się: stacja kolejowa Regulice oraz trzy przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne oraz Alwernia Spalona. Proponowane są dwie trasy:

- dla zaawansowanych, 11,2 km: Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice

- dla każdego, 5 km: Regulice - Alwernia - Regulice lub 6,2 km: Regulice - Nieporaz- RegulicePodczas wycieczki aktywnie spędza się czas na świeżym powietrzu, poznaje zasoby przyrody oraz ogląda urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej.

Stacja startowa znajduje się w Regulicach, doskonale skomunikowanych, położonych przy autostradzie A4 (węzeł Rudno), około 30 km od Krakowa i Katowic.Lokalna Kolej Drezynowa
Stacja Regulice, ul. Kościuszki (parking ul. Kościuszki 36)
tel. 888-514-915
biuro@drezynyregulice.pl
www.drezynyregulice.pl

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Waga-Jasica Zapaleniec 405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020