Drezyna w Regulicach

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach koło Alwerni w Małopolsce, niedaleko Rudna z Zamkiem Tenczyn, to idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu trzech 4-osobowych drezyn rowerowych, napędzanych przy pomocy mięśni nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się: stacja kolejowa Regulice oraz trzy przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne oraz Alwernia Spalona.

Proponowane są dwie trasy:

  • dla zaawansowanych, 11,2 km: Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
  • dla każdego, 5 km: Regulice - Alwernia - Regulice lub 6,2 km: Regulice - Nieporaz- Regulice

Podczas wycieczki aktywnie spędza się czas na świeżym powietrzu, poznaje zasoby przyrody oraz ogląda urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Stacja startowa znajduje się w Regulicach, doskonale skomunikowanych, położonych przy autostradzie A4 (węzeł Rudno), około 30 km od Krakowa i Katowic.Adres

Lokalna Kolej Drezynowa
Stacja Regulice, ul. Kościuszki (parking ul. Kościuszki 36)
tel. 888-514-915
www.drezynyregulice.pl

GPS: 50°4'39N, 19°31'41E

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Małopolska
Normalna
dla dzieci kolejki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022