Drezyna w Regulicach

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

(5 głosów: 3)

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach koło Alwerni w Małopolsce, to idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu trzech 4-osobowych drezyn rowerowych, napędzanych przy pomocy mięśni nóg.Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się: stacja kolejowa Regulice oraz trzy przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne oraz Alwernia Spalona. Proponowane są dwie trasy:

- dla zaawansowanych, 11,2 km: Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice- dla każdego, 5 km: Regulice - Alwernia - Regulice lub 6,2 km: Regulice - Nieporaz- Regulice

Podczas wycieczki aktywnie spędza się czas na świeżym powietrzu, poznaje zasoby przyrody oraz ogląda urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej.Stacja startowa znajduje się w Regulicach, doskonale skomunikowanych, położonych przy autostradzie A4 (węzeł Rudno), około 30 km od Krakowa i Katowic.

Lokalna Kolej Drezynowa
Stacja Regulice, ul. Kościuszki (parking ul. Kościuszki 36)
tel. 888-514-915
biuro@drezynyregulice.pl
www.drezynyregulice.pl

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°4'39N, 19°31'40E
28 sierpień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację