Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Turma to tajemnicza nazwa, pod którą kryją się nie mniej tajemnicze średniowieczne lochy miejskie w Bieczu, dawne więzienie umieszczone pod wieżą ratuszową, dokładnie w przyziemiu XIV-wiecznej wieży.Spotkanie z Katem

Turma to miejsce mroczne, zimne i ciasne, to miejsce średniowiecznych kaźni, a dziś dla turystów właśnie tutaj organizowane są spotkania z katem!

Turma w Bieczu
Turma w Bieczu

Jeśli lubisz poznawać miejsca historyczne z dreszczykiem emocji, to jest to idealna atrakcja dla Ciebie. Kat występuje w czerwonym kapturze przykrywającym głowę, ma też swój nieodzowny atrybut – topór. Później strasznie już nie jest bo kat opowiada o swoim fachu i o „Szkole katów” co do której istnienia historycy do dziś się spierają czy takowa w ogóle istniała.

Turma, lochy miejskie
Rynek 9, Biecz
www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1,50 złBiecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

magdastradomska@gmail.com Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-16 na
Niestety z powodu koronawirusa wszystko w Bieczu zamknięte, wcześniej żadnej informacji o zamknięciu! Nic nie można zwiedzić i zobaczyć.
Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Ciekawe miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020