Lochy w Bieczu

Lochy w Bieczu

Turma to tajemnicza nazwa, pod którą kryją się nie mniej tajemnicze średniowieczne lochy miejskie w Bieczu, dawne więzienie umieszczone pod wieżą ratuszową, dokładnie w przyziemiu XIV-wiecznej wieży.Spotkanie z Katem

Turma to miejsce mroczne, zimne i ciasne, to miejsce średniowiecznych kaźni, a dziś dla turystów właśnie tutaj organizowane są spotkania z katem!

Jeśli lubisz poznawać miejsca historyczne z dreszczykiem emocji, to jest to idealna atrakcja dla Ciebie. Kat występuje w czerwonym kapturze przykrywającym głowę, ma też swój nieodzowny atrybut – topór. Później strasznie już nie jest bo kat opowiada o swoim fachu i o „Szkole katów” co do której istnienia historycy do dziś się spierają czy takowa w ogóle istniała.Turma, lochy miejskie
Rynek 9, Biecz
www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1,50 zł

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

magdastradomska@gmail.com
16 lipiec 2020 13:53
Niestety z powodu koronawirusa wszystko w Bieczu zamknięte, wcześniej żadnej informacji o zamknięciu! Nic nie można zwiedzić i zobaczyć.
DominikPL
16 kwiecień 2020 14:27
Ciekawe miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację