Lochy w Bieczu, mokunka

Lochy w Bieczu

(3.8 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Turma to tajemnicza nazwa, pod którą kryją się nie mniej tajemnicze średniowieczne lochy miejskie w Bieczu, dawne więzienie umieszczone pod wieżą ratuszową, dokładnie w przyziemiu XIV-wiecznej wieży.

Spotkanie z Katem

Turma to miejsce mroczne, zimne i ciasne, to miejsce średniowiecznych kaźni, a dziś dla turystów właśnie tutaj organizowane są spotkania z katem!

Turma w Bieczu, mokunka
Turma w Bieczu, mokunka


Jeśli lubisz poznawać miejsca historyczne z dreszczykiem emocji, to jest to idealna atrakcja dla Ciebie. Kat występuje w czerwonym kapturze przykrywającym głowę, ma też swój nieodzowny atrybut – topór. Później strasznie już nie jest bo kat opowiada o swoim fachu i o „Szkole katów” co do której istnienia historycy do dziś się spierają czy takowa w ogóle istniała.

Turma, lochy miejskie
Rynek 9, Biecz
www.muzeum.biecz.pl/
Bilety: normalny 3 zł, ulgowy 1,50 zł

Biecz noclegi

Biecz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Biecz
Normalna
podziemne trasy turystyczne podziemia lochy
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

magdastradomska@gmail.com
Niestety z powodu koronawirusa wszystko w Bieczu zamknięte, wcześniej żadnej informacji o zamknięciu! Nic nie można zwiedzić i zobaczyć.
DominikPL
Ciekawe miejsce
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022