Leśny Kot w Słupsku, Danusia

Leśny Kot w Słupsku

(4.7 głosów: 6)

Waldkater to historyczny budynek znajdujący się w Miejskim Lasku Północnym w Słupsku. Od 1889 roku lasek funkcjonuje jako park miejski pod nazwą Waldkater czyli Leśny Kot. Z powodzeniem działały tu dwie restauracje, a parkowe aleje oblegane były przez spragnionych natury mieszkańców.Obecnie trwają prace przywracające Laskowi Północnemu dawny status miejsca wypoczynku i rekreacji. Centralnym punktem jest tu budynek dawnej restauracji Waldkater - Leśny Kot. Po likwidacji restauracji budynek przechodził różne koleje losu. Podobno mieściła się tu nawet przez jakiś czas izba porodowa organizacji Lebensborn, którą po wojnie uznano za zbrodniczą.

Po wojnie mieściło się tu kolejno prewentorium dla dzieci chorych na gruźlicę, głównie z terenów Górnego Śląska, przedszkole specjalne i żłobek. Potem budynek przejęła Wyższa Szkoła Pedagogiczna, a w 2010 roku obiekt kupił prywatny inwestor.Leśny Kot dzisiaj

W wyremontowanym budynku mieści się obecnie hostel Leśny Kot, sala konferencyjna oraz Muzeum Miasta Słupska. Naprzeciwko obiektu zorganizowano teren rekreacyjny z ogromnym parkiem linowym, miejscem na ognisko, ptaszarnią i mini-zwierzyńcem. Na szerokich alejach lasku wytyczono szlaki tras lekkoatletycznych ze ścieżką zdrowia i siłownią na świeżym powietrzu oraz trasy do przejażdżek konnych. Uprawianiu sportu terenowego sprzyja także pobliski stadion 700-lecia.

Leśny Kot - Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska
ul. Jana Rocha Bauera 14, Lasek Północny, Słupsk
tel. 669-911-252
www.lesnykot.plSłupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Rekreacja
Normalna
muzea parki
54°28'42N, 17°3'13E
23 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację