Słupsk
Rekreacja
muzea, parki
Normalna
Pomorskie
2014-09-23
2020-01-28 13:46
54°28'42" N, 17°3'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Waldkater to historyczny budynek znajdujący się w Miejskim Lasku Północnym w Słupsku. Od 1889 roku lasek funkcjonuje jako park miejski pod nazwą Waldkater czyli Leśny Kot. Z powodzeniem działały tu dwie restauracje, a parkowe aleje oblegane były przez spragnionych natury mieszkańców.Obecnie trwają prace przywracające Laskowi Północnemu dawny status miejsca wypoczynku i rekreacji. Centralnym punktem jest tu budynek dawnej restauracji Waldkater - Leśny Kot. Po likwidacji restauracji budynek przechodził różne koleje losu. Podobno mieściła się tu nawet przez jakiś czas izba porodowa organizacji Lebensborn, którą po wojnie uznano za zbrodniczą.

Po wojnie mieściło się tu kolejno prewentorium dla dzieci chorych na gruźlicę, głównie z terenów Górnego Śląska, przedszkole specjalne i żłobek. Potem budynek przejęła Wyższa Szkoła Pedagogiczna, a w 2010 roku obiekt kupił prywatny inwestor.

Leśny Kot dzisiaj

W wyremontowanym budynku mieści się obecnie hostel Leśny Kot, sala konferencyjna oraz Muzeum Miasta Słupska. Naprzeciwko obiektu zorganizowano teren rekreacyjny z ogromnym parkiem linowym, miejscem na ognisko, ptaszarnią i mini-zwierzyńcem. Na szerokich alejach lasku wytyczono szlaki tras lekkoatletycznych ze ścieżką zdrowia i siłownią na świeżym powietrzu oraz trasy do przejażdżek konnych. Uprawianiu sportu terenowego sprzyja także pobliski stadion 700-lecia.Leśny Kot - Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska
ul. Jana Rocha Bauera 14, Lasek Północny, Słupsk
tel. 669-911-252
www.lesnykot.pl

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021