Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej

Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej

Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej powstała dzięki staraniom Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy Zdroju, pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ścieżka rozpoczyna się tuż przy Izbie Leśnej i ma długość około 5,5 km. Stworzono ją z myślą o tych, którzy chcieliby zobaczyć efekty pracy leśnika, poznać zagadnienia związane z gospodarką leśną i pobyć w tak pięknym krajobrazowo zakątku. W ciszy i spokoju pospacerować i wzbogacić swoją wiedzę. Trasę pokonuje się w około 3 godziny.Na trasie ścieżki wyznaczono przystanki z tablicami informacyjnymi. Przejście trasy przypomina nieco znaną grę w podchody i bardzo wciąga. Ścieżka jest oznaczona charakterystycznymi piktogramami namalowanymi na pniach drzew oraz strzałkami kierunkowymi w miejscach rozwidlenia bądź skrętu ścieżki. Dobre oznakowanie i ciekawe informacje pozwalają zwiedzać ją indywidualnie. Ławeczki i miejsca piknikowe na niektórych przystankach pozwalają na odpoczynek. Trasa jest bardzo dobrze przygotowana do ruchu turystycznego i niezwykle interesująca.Leśna Ścieżka Edukacyjna
Mochnaczka Wyżna 65, Krynica

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020