Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej, mokunka

Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej

(5 głosów: 1)

Leśna Ścieżka Edukacyjna w Mochnaczce Wyżnej powstała dzięki staraniom Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy Zdroju, pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ścieżka rozpoczyna się tuż przy Izbie Leśnej i ma długość około 5,5 km. Stworzono ją z myślą o tych, którzy chcieliby zobaczyć efekty pracy leśnika, poznać zagadnienia związane z gospodarką leśną i pobyć w tak pięknym krajobrazowo zakątku. W ciszy i spokoju pospacerować i wzbogacić swoją wiedzę. Trasę pokonuje się w około 3 godziny.Na trasie ścieżki wyznaczono przystanki z tablicami informacyjnymi. Przejście trasy przypomina nieco znaną grę w podchody i bardzo wciąga. Ścieżka jest oznaczona charakterystycznymi piktogramami namalowanymi na pniach drzew oraz strzałkami kierunkowymi w miejscach rozwidlenia bądź skrętu ścieżki. Dobre oznakowanie i ciekawe informacje pozwalają zwiedzać ją indywidualnie. Ławeczki i miejsca piknikowe na niektórych przystankach pozwalają na odpoczynek. Trasa jest bardzo dobrze przygotowana do ruchu turystycznego i niezwykle interesująca.

Leśna Ścieżka Edukacyjna
Mochnaczka Wyżna 65, KrynicaKrynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°26'55N, 20°57'7E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021