Łazienki II w Ciechocinku

Łazienki II w Ciechocinku

Budowę zakładu przyrodoleczniczego Łazienki II w Ciechocinku rozpoczęto w 1910 roku, gdy nastąpił intensywny rozwój miasta jako uzdrowiska. Projektantem budynku był Waldemar Fedders. Obiekt wzniesiono w stylu neoromańskim, a później kilkakrotnie był przebudowywany.W latach 80. XX wieku z braku nakładów obiekt ulegał dewastacji. Od 2003 roku znajduje się w rękach prywatnych i po latach zaniedbań został odrestaurowany i odzyskał swoją urodę. We wnętrzach  zachowano część oryginalnych elementów wyposażenia np. zabytkową mozaikę na fragmentach podłogi parteru w stylu lat 20. XX wieku.

W 2013 roku miały miejsce kolejne remonty i zmiana operatora. Obecnie Łazienki II, z zachowaną dawną nazwą obiektu stanowią piękny hotel oraz oferują szereg profesjonalnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych.Łazienki II
ul. Braci Raczyńskich 6, Ciechocinek
tel. 509-952-706

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–23:00
  • wtorek: 00:00–23:00
  • środa: 00:00–23:00
  • czwartek: 00:00–23:00
  • piątek: 00:00–23:00
  • sobota: 00:00–23:00
  • niedziela: 00:00–23:00

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację