Ławeczka Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Danusia

Ławeczka Józefa Psarskiego w Ostrołęce

(4.4 głosów: 7)

Ławeczka dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce została odsłonięta w 2010 roku. Jej autorem jest Michał Selerowski, a doktor jest tutaj przedstawiony w naturalnej wielkości, na zwykłej ogrodowej ławce.Doktor Psarski był zasłużonym ostrołęckim lekarzem, działaczem narodowym, społecznym i oświatowym. Po osiedleniu się w Ostrołęce pracował jako lekarz kolejowy. Podczas wojny z narażeniem życia prowadził  tajne nauczania, organizował też bibliotekę. Za swoją działaność kilkakrotnie był zsyłany w głąb Rosji.

Ławeczka dr Józefa Psarskiego
Skwer Psarskiego, OstrołękaBooking.com
Ławeczki
Normalna
pomniki ławeczki
53°5'9N, 21°34'15E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację