Ławeczka Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Danusia

Ławeczka Józefa Psarskiego w Ostrołęce

(4.4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ławeczka dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce została odsłonięta w 2010 roku. Jej autorem jest Michał Selerowski, a doktor jest tutaj przedstawiony w naturalnej wielkości, na zwykłej ogrodowej ławce.

Doktor Psarski był zasłużonym ostrołęckim lekarzem, działaczem narodowym, społecznym i oświatowym. Po osiedleniu się w Ostrołęce pracował jako lekarz kolejowy. Podczas wojny z narażeniem życia prowadził  tajne nauczania, organizował też bibliotekę. Za swoją działaność kilkakrotnie był zsyłany w głąb Rosji.Ławeczka dr Józefa Psarskiego
Skwer Psarskiego, Ostrołęka

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
pomniki ławeczki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022