Ławeczka Henryka Raabego w Lublinie

Ławeczka Henryka Raabego w Lublinie
Lublin
Ławeczki
ławeczki
Normalna
Lubelskie
2019-10-27
2020-01-28 13:46

Ławeczka Henryka Raabego
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin

51°14'44" N, 22°32'29" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W Lublinie, przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej znajduje się ławeczka prof. Henryka Raabego, pierwszego rektora tej uczelni. Henryk Raabe (1882-1951) był zoologiem, organizował lubelski UMCS i kierował nim w latach 1944-48.Ławeczka Henryka Raabego zlokalizowana jest w sąsiedztwie pomnika Marii Curie-Skłodowskiej, patronki UMCS, na placu jej imienia. Autorem rzeźby z brązu przedstawiającej zasłużonego rektora jest Benedykt Popek. Odsłonięcie pomnika - ławeczki miało miejsce w 2012 roku.Lublin noclegi

Lublin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68347 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020