Ławeczka Edmunda Majkowskiego w Przasnyszu, Danusia

Ławeczka Edmunda Majkowskiego w Przasnyszu

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf

Edmund Majkowski to artysta rzeźbiarz urodzony w Przasnyszu. Tworzył głównie dzieła batalistyczne. Jego dzieła znajdują się w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, a także w Warszawie i Wrocławiu, oraz w Muzeum Regionalnym w Przasnyszu. Pojedyncze prace zakupiły: petersburski Ermitaż i Galeria Trietiakowska w Moskwie.Edmund Majkowski jest Honorowym Obywatelem Miasta, a w trzecią rocznicę jego śmierci, w 2012 roku, w parku miejskim w Przasnyszu, stanęła kamienna ławeczka Edmunda Majkowskiego, upamiętniająca artystę.

Ławeczka Edmunda Majkowskiego
ul. Parkowa, Park Miejski, PrzasnyszGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00
Booking.com
Ławeczki
Mniej istotna
pomniki ławeczki
53°1'21N, 20°52'45E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021