Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju

Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju
Rymanów
Ławeczki
ławeczki
Normalna
Podkarpackie
2017-10-24
2020-01-28 13:46
49°32'47" N, 21°51'2" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W malowniczym, podkarpackim uzdrowisku Rymanowie Zdroju w Parku Zdrojowym znajduje się ławeczka z rzeźbą Anny z Działyńskich Potockiej. Znajduje się ona nad rzeczką Tabor, prawie naprzeciwko Pijalni Zdrojowej. Warto dodać, iż uhonorowano Annę Potocką dlatego, iż wraz z mężem hrabim Stanisławem Potockim uważani są za odkrywców i zarazem założycieli uzdrowiska Rymanów.Anna Potocka była bowiem właścicielką dóbr Rymanów-Zdrój i Oleszyce. Zakupiła dobra rymanowskie w 1872 roku, a źródła wód leczniczych w Rymanowie-Zdroju odkryła 4 lata później, w 1876 roku. Turyści i kuracjusze często przysiadają na ławeczce robiąc pamiątkowe foto.Ławeczka Potockiej
ul. Parkowa, Park Zdrojowy, Rymanów

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020