Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju, mokunka

Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju

(4.6 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W malowniczym, podkarpackim uzdrowisku Rymanowie Zdroju w Parku Zdrojowym znajduje się ławeczka z rzeźbą Anny z Działyńskich Potockiej. Znajduje się ona nad rzeczką Tabor, prawie naprzeciwko Pijalni Zdrojowej. Warto dodać, iż uhonorowano Annę Potocką dlatego, iż wraz z mężem hrabim Stanisławem Potockim uważani są za odkrywców i zarazem założycieli uzdrowiska Rymanów.Anna Potocka była bowiem właścicielką dóbr Rymanów-Zdrój i Oleszyce. Zakupiła dobra rymanowskie w 1872 roku, a źródła wód leczniczych w Rymanowie-Zdroju odkryła 4 lata później, w 1876 roku. Turyści i kuracjusze często przysiadają na ławeczce robiąc pamiątkowe foto.

Ławeczka Potockiej
ul. Parkowa, Park Zdrojowy, RymanówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Ławeczki
Normalna
ławeczki
49°32'47N, 21°51'2E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021