Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju

Ławeczka Anny Potockiej w Rymanowie Zdroju
Rymanów
Ławeczki
ławeczki
Normalna
Podkarpackie
2017-10-24
2020-01-28 13:46
49°32'47" N, 21°51'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W malowniczym, podkarpackim uzdrowisku Rymanowie Zdroju w Parku Zdrojowym znajduje się ławeczka z rzeźbą Anny z Działyńskich Potockiej. Znajduje się ona nad rzeczką Tabor, prawie naprzeciwko Pijalni Zdrojowej. Warto dodać, iż uhonorowano Annę Potocką dlatego, iż wraz z mężem hrabim Stanisławem Potockim uważani są za odkrywców i zarazem założycieli uzdrowiska Rymanów.Anna Potocka była bowiem właścicielką dóbr Rymanów-Zdrój i Oleszyce. Zakupiła dobra rymanowskie w 1872 roku, a źródła wód leczniczych w Rymanowie-Zdroju odkryła 4 lata później, w 1876 roku. Turyści i kuracjusze często przysiadają na ławeczce robiąc pamiątkowe foto.

Ławeczka Potockiej
ul. Parkowa, Park Zdrojowy, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020