Latarnia Stilo, Wojtek

Latarnia Stilo

(4.5 głosów: 34)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Latarnia Stilo to jedna z 18 latarni na polskim wybrzeżu, położona jest 5 kilometrów od wsi Stilo (obecnie Osetnik), niedaleko Sasina, a wschód od Łeby, 1 km od linii brzegowej. Latarnia stoi na najwyższej w okolicy wydmie o wysokości 45 m n.p.m, pomiędzy Latarnią Czołpino, a Latarnią Rozewie.Latarnię Stilo zbudowano w latach 1904-06 na planie 16-boku z żeliwnych elementów wykonanych przez gdańską firmę. Latarnia pomalowana jest w pasy w kolorze czarnym, białym i czerwonym. Ma ponad 33 m wysokości. Do zwiedzania są udostępnione 2 tarasy widokowe.

Latarnia w Stilo, Wojtek
Latarnia w Stilo, Wojtek

Obsługą latarni Stilo zajmowało się czterech latarników, którzy zwykle mieszkali tu z rodziną, domek latarników znajduje się nieopodal latarni.Latarnia Stilo
czerwony Szlak Nadmorski, Osetnik
 

Latarnia w Stilo, Wojtek
Latarnia w Stilo, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Latarnia Stilo na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łeby wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Latarnia w Stilo, Wojtek
Stilo, Wojtek
Łeba
Inne budowle
Normalna
latarnie morskie latarnie
54°47'12N, 17°44'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021