Latarnia Stilo, Wojtek

Latarnia Stilo

(4.5 głosów: 34)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Latarnia Stilo to jedna z 18 latarni na polskim wybrzeżu, położona jest 5 kilometrów od wsi Stilo (obecnie Osetnik), niedaleko Sasina, a wschód od Łeby, 1 km od linii brzegowej. Latarnia stoi na najwyższej w okolicy wydmie o wysokości 45 m n.p.m, pomiędzy Latarnią Czołpino, a Latarnią Rozewie.

Latarnię Stilo zbudowano w latach 1904-06 na planie 16-boku z żeliwnych elementów wykonanych przez gdańską firmę. Latarnia pomalowana jest w pasy w kolorze czarnym, białym i czerwonym. Ma ponad 33 m wysokości. Do zwiedzania są udostępnione 2 tarasy widokowe.

Latarnia w Stilo, Wojtek
Latarnia w Stilo, Wojtek


Obsługą latarni Stilo zajmowało się czterech latarników, którzy zwykle mieszkali tu z rodziną, domek latarników znajduje się nieopodal latarni.

Latarnia Stilo
czerwony Szlak Nadmorski, Osetnik
 

Latarnia w Stilo, Wojtek
Latarnia w Stilo, Wojtek


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Łeba noclegi

Łeba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Latarnia w Stilo, Wojtek
Stilo, Wojtek
Łeba
Normalna
latarnie morskie latarnie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022