, Danusia

Latarnia morska w Jarosławcu

(4.4 głosów: 31)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Latarnia morska w Jarosławcu to ciekawa budowla zabytkowa. Ma wysokość 33 metry, a zasięg jej światła wynosi 42 km.Jarosławska latarnia morska pochodzi z 1829 roku, wzniesiono ją z czerwonej, glazurowanej cegły, na planie koła, a każda kondygnacja ma osobny gzyms.

Latarnia morska w Jarosławcu, Danusia
Latarnia morska w Jarosławcu, Danusia

Zwiedzanie Latarni w Jarosławcu

Latarnia stoi w samym centrum miejscowości, łatwo więc do niej trafić. Ten efektowny obiekt udostępniony jest do zwiedzania i warto wspiąć się na górę, gdyż z balkonu roztacza sie piękna panorama, nie tylko na Bałtyk i Jarosławiec, ale i malownicze jeziora przybrzeżne.Przed Latarnią stanął ciekawy Pomnik Rybaka. Wiedzie tędy czerwony Szlak Nadmorski.

Latarnia Morska
ul. Szkolna 1, Jarosławiec
tel. 606-144-727
Godziny zwiedzania: V-VI i IX 15.00-17.00, VII-VIII od 10.00 do zmroku
Bilety: normalny 4zł, ulgowy 3złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 23:45–00:00

Jarosławiec noclegi

Jarosławiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°32'23N, 16°32'33E
03 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację