Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim

Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim

Lasy Janowskie są częścią Kotliny Sandomierskiej, rozciągające się na południe od Janowa Lubelskiego.Park Krajobrazowy Lasy Janowskie

Ze względu na znaczące walory tego miejsca, powstał tu Park Krajobrazowy Lasy Janowskie. Jest to miejsce przeznaczone głównie dla tych, którzy lubią obcować z naturą. Większą część Parku stanowią lasy, poza nimi natrafić tu można na stawy, bagna oraz torfowiska.

W Parku jest 7 pomników przyrody oraz 6 rezerwatów. Lasy Janowskie często nazywane są "małymi mazurami". To bardzo malowniczy, a przy tym zaciszny zakątek.

Lasy Janowskie
ul. Turystyczna, Janów LubelskiBooking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Ewa Domator 7 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-09-13 na
Wspaniałe krajobrazy, świeże powietrze, piękne trasy rowerowe i szlaki piesze. Polecam.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021