Lasy Janowskie

Lasy Janowskie w Janowie Lubelskim

(4.4 głosów: 14)

Lasy Janowskie są częścią Kotliny Sandomierskiej, rozciągające się na południe od Janowa Lubelskiego.Park Krajobrazowy Lasy Janowskie

Ze względu na znaczące walory tego miejsca, powstał tu Park Krajobrazowy Lasy Janowskie. Jest to miejsce przeznaczone głównie dla tych, którzy lubią obcować z naturą. Większą część Parku stanowią lasy, poza nimi natrafić tu można na stawy, bagna oraz torfowiska.

W Parku jest 7 pomników przyrody oraz 6 rezerwatów. Lasy Janowskie często nazywane są "małymi mazurami". To bardzo malowniczy, a przy tym zaciszny zakątek.Lasy Janowskie
ul. Turystyczna, Janów Lubelski

Booking.com
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe lasy
50°39'40N, 22°20'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Ewa
Wspaniałe krajobrazy, świeże powietrze, piękne trasy rowerowe i szlaki piesze. Polecam.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021