Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Słupsk
Rekreacja
parki
Normalna
Pomorskie
2016-11-05
2020-01-28 13:46
54°28'37" N, 17°3'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: 11:00–05:00
  • środa: 11:00–05:00
  • czwartek: 11:00–05:00
  • piątek: 11:00–00:00
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Lasek Północny w Słupsku to największy w mieście zalesiony teren rekreacyjny. Zajmuje aż 170 ha i leży, jak nazwa wskazuje, w północnej części Słupska.Dawniej teren ten potocznie nazywano Długie Wzgórza. Przez wiele lat był to las miejski, skąd pozyskiwano drewno. W wieku XIX rozpoczęto zalesianie wzgórza. Rajca miejski Karl Schrader założył tu wówczas park miejski o powierzchni ponad 80 hektarów. Nasadzono tu rozmaite odmiany drzew, utworzono 7 małych stawków, z liliami wodnymi na powierzchni. Miejsce nazwano Waldkater (leśny Kot), tę samą nazwę nosiła później restauracja znajdująca się na terenie lasku.Obecnie w Lasku Północnym funkcjonuje Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska Leśny Kot. Powstały tu ścieżki spacerowe i biegowe oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Lasek Północny
ul. Bauera, ul. Hołdu Pruskiego, Słupsk

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020