Lasek Północny w Słupsku, Danusia

Lasek Północny w Słupsku

(4.3 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Lasek Północny w Słupsku to największy w mieście zalesiony teren rekreacyjny. Zajmuje aż 170 ha i leży, jak nazwa wskazuje, w północnej części Słupska.Dawniej teren ten potocznie nazywano Długie Wzgórza. Przez wiele lat był to las miejski, skąd pozyskiwano drewno. W wieku XIX rozpoczęto zalesianie wzgórza. Rajca miejski Karl Schrader założył tu wówczas park miejski o powierzchni ponad 80 hektarów. Nasadzono tu rozmaite odmiany drzew, utworzono 7 małych stawków, z liliami wodnymi na powierzchni. Miejsce nazwano Waldkater (leśny Kot), tę samą nazwę nosiła później restauracja znajdująca się na terenie lasku.

Obecnie w Lasku Północnym funkcjonuje Centrum Edukacji, Rekreacji i Promocji Miasta Słupska Leśny Kot. Powstały tu ścieżki spacerowe i biegowe oraz siłownia na świeżym powietrzu.Lasek Północny
ul. Bauera, ul. Hołdu Pruskiego, Słupsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: 11:00–05:00
  • środa: 11:00–05:00
  • czwartek: 11:00–05:00
  • piątek: 11:00–00:00
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Rekreacja
Normalna
parki
54°28'37N, 17°3'2E
05 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację