Lasek Luizy w Człuchowie, Danusia

Lasek Luizy w Człuchowie

(4.3 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf

"Lasek Luizy" to nazwa XIX-wiecznego parku miejskiego w Człuchowie. Ten malowniczy zakątek rozciąga się wokół zamku zajmując około 28 h.Lasek Luizy powstał jako park kurortowy w stylu angielskim. Nazwa parku nawiązuje do królowej pruskiej Luizy - żony Fryderyka Wilhelma III, która zatrzymała się tu w drodze do Tylży i zachwyciła się okolicą.

Niedawno teren  parku przeszedł rewitalizację - uporządkowano alejki parkowe i nasadzenia, zbudowano kładkę i punkt widokowy, powstały altany, jest też zegar słoneczny. Przy murach zamkowych można podziwiać średniowieczne machiny oblężnicze. Lasek Luizy to dziś ulubione miejsce spcerowe mieskańców Człuchowa oraz turystów.Lasek Luizy
ul. Kościelna, Człuchów

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–22:00
  • wtorek: 11:00–22:00
  • środa: 11:00–22:00
  • czwartek: 11:00–22:00
  • piątek: 11:00–22:00
  • sobota: 11:00–22:00
  • niedziela: 13:00–21:00
Booking.com
Parki miejskie
Normalna
parki miejskie
53°39'53N, 17°21'43E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021