Lasek Luizy w Człuchowie, Danusia

Lasek Luizy w Człuchowie

(4.3 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

"Lasek Luizy" to nazwa XIX-wiecznego parku miejskiego w Człuchowie. Ten malowniczy zakątek rozciąga się wokół zamku zajmując około 28 h.

Lasek Luizy powstał jako park kurortowy w stylu angielskim. Nazwa parku nawiązuje do królowej pruskiej Luizy - żony Fryderyka Wilhelma III, która zatrzymała się tu w drodze do Tylży i zachwyciła się okolicą.Niedawno teren  parku przeszedł rewitalizację - uporządkowano alejki parkowe i nasadzenia, zbudowano kładkę i punkt widokowy, powstały altany, jest też zegar słoneczny. Przy murach zamkowych można podziwiać średniowieczne machiny oblężnicze. Lasek Luizy to dziś ulubione miejsce spcerowe mieskańców Człuchowa oraz turystów.

Lasek Luizy
ul. Kościelna, Człuchów

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–22:00
  • wtorek: 11:00–22:00
  • środa: 11:00–22:00
  • czwartek: 11:00–22:00
  • piątek: 11:00–22:00
  • sobota: 11:00–22:00
  • niedziela: 13:00–21:00
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
parki miejskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022