Las Bukowy w Głuchołazach, mokunka

Las Bukowy w Głuchołazach

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rezerwat Przyrody Las Bukowy w Głuchołazach położony jest na południe od centrum miasteczka, na stokach Góry Parkowej w okolicy, gdzie malowniczo przepływa rzeczka Biała Głuchołaska. Powierzchnia, którą zajmuje to prawie 22 h. Rezerwat utworzono w roku 1999 dla ochrony i zachowania drzewostanu o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Szczególnie buki pięknie porastają Rezerwat. Średni wiek drzewostanu bukowego określany jest na ponad 130 lat. Często u podnóża buczyny pnie się bluszcz, oplatając korzenie i pień, wygląda to niezwykle ciekawie. Interesujące jest również to, iż na skraju Rezerwatu Las Bukowy możemy napotkać dwie sztolnie świadczące o dawnym górnictwie w tych rejonach. Wydobywano tu m.in. cenny kruszec - złoto.

Rezerwat Bukowy Las
ul. Gen. Andersa, GłuchołazyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Głuchołazy noclegi

Głuchołazy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Głuchołazy
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
50°18'22N, 17°22'33E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację