Las Bukowy w Głuchołazach, mokunka

Las Bukowy w Głuchołazach

Rezerwat Przyrody Las Bukowy w Głuchołazach położony jest na południe od centrum miasteczka, na stokach Góry Parkowej w okolicy, gdzie malowniczo przepływa rzeczka Biała Głuchołaska. Powierzchnia, którą zajmuje to prawie 22 h. Rezerwat utworzono w roku 1999 dla ochrony i zachowania drzewostanu o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Szczególnie buki pięknie porastają Rezerwat. Średni wiek drzewostanu bukowego określany jest na ponad 130 lat. Często u podnóża buczyny pnie się bluszcz, oplatając korzenie i pień, wygląda to niezwykle ciekawie. Interesujące jest również to, iż na skraju Rezerwatu Las Bukowy możemy napotkać dwie sztolnie świadczące o dawnym górnictwie w tych rejonach. Wydobywano tu m.in. cenny kruszec - złoto.

Rezerwat Bukowy Las
ul. Gen. Andersa, GłuchołazyGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Głuchołazy noclegi

Głuchołazy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Głuchołazy
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
rezerwaty
50°18'22N, 17°22'33E
26 październik 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację