Las Bacieczki

Las Bacieczki w Białymstoku

"Las Bacieczki" to Miejsce Pamięci Narodowej w Białymstoku. W Lesie Bacieczki, w latach 1941-44 hitlerowcy rozstrzelali około 3 tys. mieszkańców miasta.Na miejscu straceń w Lesie Bacieczki stoi dziś pomnik i zbiorowe mogiły z symbolicznymi nagrobkami. To wyjątkowe miejsce.

Las Bacieczki
Las Bacieczki

Po wyjściu z cmentarzyka można udać się drogą gruntową na północ, by dojść do ul. Zwycięstwa, gdzie skręcamy w prawo, po lewej zostawiając po lewej stronie hotel "Leśny" i idziemy chodnikiem, by po około 1 km dochodzimy do Reduty Obrony Białegostoku 1939 roku. Miejsca te leżą na czerwonym Szlak Pamięci Narodowej.Las Bacieczki - Szlak Pamięci Narodowej
ul. Bacieczki, Białystok
 

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację