Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

"Las Bacieczki" to Miejsce Pamięci Narodowej w Białymstoku. W Lesie Bacieczki, w latach 1941-44 hitlerowcy rozstrzelali około 3 tys. mieszkańców miasta.Na miejscu straceń w Lesie Bacieczki stoi dziś pomnik i zbiorowe mogiły z symbolicznymi nagrobkami. To wyjątkowe miejsce.

Las Bacieczki
Las Bacieczki


Po wyjściu z cmentarzyka można udać się drogą gruntową na północ, by dojść do ul. Zwycięstwa, gdzie skręcamy w prawo, po lewej zostawiając po lewej stronie hotel "Leśny" i idziemy chodnikiem, by po około 1 km dochodzimy do Reduty Obrony Białegostoku 1939 roku. Miejsca te leżą na czerwonym Szlak Pamięci Narodowej.

Las Bacieczki - Szlak Pamięci Narodowej
ul. Bacieczki, Białystok
 

Las Bacieczki
Las Bacieczki
Las Bacieczki
Las Bacieczki

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020