Las Bacieczki

Las Bacieczki w Białymstoku

(3.3 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

"Las Bacieczki" to Miejsce Pamięci Narodowej w Białymstoku. W Lesie Bacieczki, w latach 1941-44 hitlerowcy rozstrzelali około 3 tys. mieszkańców miasta.

Na miejscu straceń w Lesie Bacieczki stoi dziś pomnik i zbiorowe mogiły z symbolicznymi nagrobkami. To wyjątkowe miejsce.

Las Bacieczki
Las Bacieczki


Po wyjściu z cmentarzyka można udać się drogą gruntową na północ, by dojść do ul. Zwycięstwa, gdzie skręcamy w prawo, po lewej zostawiając po lewej stronie hotel "Leśny" i idziemy chodnikiem, by po około 1 km dochodzimy do Reduty Obrony Białegostoku 1939 roku. Miejsca te leżą na czerwonym Szlak Pamięci Narodowej.

Las Bacieczki - Szlak Pamięci Narodowej
ul. Bacieczki, Białystok
 

Las Bacieczki
Las Bacieczki

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Las Bacieczki
Las Bacieczki
Las Bacieczki
Białystok
Mniej istotna
pomniki miejsca pamięci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022