Las Bacieczki

Las Bacieczki w Białymstoku

(3.3 głosów: 4)

"Las Bacieczki" to Miejsce Pamięci Narodowej w Białymstoku. W Lesie Bacieczki, w latach 1941-44 hitlerowcy rozstrzelali około 3 tys. mieszkańców miasta.Na miejscu straceń w Lesie Bacieczki stoi dziś pomnik i zbiorowe mogiły z symbolicznymi nagrobkami. To wyjątkowe miejsce.

Las Bacieczki
Las Bacieczki

Po wyjściu z cmentarzyka można udać się drogą gruntową na północ, by dojść do ul. Zwycięstwa, gdzie skręcamy w prawo, po lewej zostawiając po lewej stronie hotel "Leśny" i idziemy chodnikiem, by po około 1 km dochodzimy do Reduty Obrony Białegostoku 1939 roku. Miejsca te leżą na czerwonym Szlak Pamięci Narodowej.Las Bacieczki - Szlak Pamięci Narodowej
ul. Bacieczki, Białystok
 

Las Bacieczki
Las Bacieczki
Las Bacieczki

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Pomniki i rzeźby
Mniej istotna
pomniki miejsca pamięci
53°8'17N, 23°5'15E
27 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację